Kuo pakeisti majonezą? 3 paprasti ir sveiki receptai Velykoms

 

Su kuo valgote margučius? Sviestas, krienai, majonezas – neabejotinai yra populiariausi pasirinkimai. Jeigu majonezas atrodo pernelyg kaloringas produktas, galima išbandyti sveikesnes jo alternatyvas pagamintas namuose.

„Majonezas yra puikus pagardas kiaušiniams, taip pat naudojamas salotoms paskaninti ar gaminant užtepėles, vis dėlto dabar vis populiariau tampa ieškoti ir sveikesnių šio produkto alternatyvų. Nors prieš šventes, Velykas ir Kalėdas, majonezo pardavimai visada pasiekia piką, tačiau bendra metinės paklausos dinamika rodo, kad pirkėjai vis labiau domisi, kuo galėtų majonezą pakeisti. Reaguodami į tendenciją savo ruožtu išplečiame asortimentą, siūlome kitų produktų“, – teigia „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Verta rinktis sveikesnes alternatyvas

„Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė sako, kad majonezas yra neatsiejama Velykų šventinio stalo dalis, bet vertėtų žinoti ir sveikesnių alternatyvų, kuriomis būtų galima jį pakeisti. Tokie padažai nustebins artimuosius, tiks prie daugelio šventinių patiekalų – nuo kiaušinių iki žuvies.

„Sveikam majonezo pakaitalui pasigaminti tikrai nereikės nei daug laiko, nei ingredientų, o rezultatas ir skanus, ir sveikesnis. Viename valgomajame šaukšte majonezo gali būti nuo 80 iki 100 kalorijų, taip pat šis produktas nepasižymi aukšta maistine verte. Be to, majonezo rekomenduojama privengti žmonėms, turintiems aukštą cholesterolio lygį ar siekiantiems numesti svorio. Šiam produktui yra apstu alternatyvų, kurių lengvai pasigaminsite namuose ir taip galėsite nustebinti savo artimuosius bei draugus“, – sako B. Baratinskaitė.

Dažniausiai majonezas yra gaminamas iš kiaušinio trynių, aliejaus ir acto, juos maišant tarpusavyje, kol gaunama vientisa kreminė konsistencija. Maisto gamybos ekspertė pastebi, kad tokią tekstūrą pakaitaluose puikiai padės užtikrinti graikiškas jogurtas ar trintas avokadas, o juos pagardinus prieskoniais, išeis itin greitas, gardus ir sveikas padažas. Ji dalinasi 3 receptais, kurie taps puikia majonezo alternatyva jūsų šventiniam stalui per šias Velykas.

Avokadų majonezas

Reikės: dviejų prinokusių didesnių avokadų, 2 a. š. acto, 2 a. š. citrinos sulčių, šiek tiek druskos ir pipirų, 2 v. š. aliejaus, šiek tiek vandens (jeigu reikės)

Visus ingredientus sudėkite į virtuvinį smulkintuvą ir gerai sutrinkite. Jeigu masė gaunasi itin tiršta, įpilkite kelis šaukštus vandens. Jeigu mėgstate aštriau, į masę galite įdėti aitriųjų pipirų ar pagardinti kitais mėgstamais prieskoniais ar žolelėmis. Šį produktą, laikant šaldytuve, galite suvartoti per 5 dienas. Skanaus!

Graikiško jogurto majonezas

Reikės: 150 g graikiško jogurto, 100 ml raugintų pasukų,  1 v. š. citrinos sulčių, sauja smulkintų petražolių, krapų ir laiškinių česnakų, šiek tiek druskos ir pipirų

Jeigu norite, kad žolelės būtų stambesnės ir labiau jaustųsi jų tekstūra, visus ingredientus sudėkite į dubenį ir gerai išmaišykite. Vis dėlto, jeigu norite, kad padažas gautųsi itin vientisos tekstūros, ingredientus sudėkite į smulkintuvą ir sutrinkite iki norimos masės. Šis padažas taip pat puikiai tiks kaip užtepėlė ar salotoms gardinti.

Grūdėtos varškės pagardas

Reikės: 400 g grūdėtos varškės, 2 v. š. grietinės, saujos smulkintų petražolių ir svogūnų laiškų, šiek tiek druskos ir pipirų

Dubenyje tarpusavyje sumaišykite grūdėtą varškę ir grietinę. Suberkite labai smulkiai pjaustytas petražoles ir svogūnų laiškus. Jeigu mėgstate, galite įdėti ir kitų žalumynų, pavyzdžiui, krapų. Pagardinkite prieskoniais ir viską gerai išmaišykite.

Jeigu norite, kad majonezas gautųsi ypač vientisos tekstūros, grūdėtą varškę ir grietinę susmulkinkite trintuve ir suberkite žoleles su prieskoniais. Skanaus!