Vyriausybė pritarė: bus atliktas koronaviruso infekcijos statistinis tyrimas

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui pavesti Lietuvos statistikos departamentui atlikti koronaviruso infekcijos (COVID-19) statistinį tyrimą. Jo tikslas – surinkus reikiamus duomenis, atlikti išsamią koronaviruso infekcijos pandemijos analizę, priimti pagrįstus jos valdymo sprendimus ir prognozuoti eigą. 

Lietuvos statistikos departamentui pavesta rengti, teikti ir skelbti operatyvius ir detalesnius koronaviruso infekcijos paplitimo, testavimo, sergamumo, mirtingumo, vakcinacijos, sveikatos priežiūros įstaigų veiklos ir resursų rodiklius.

Šis tyrimas leis analizuoti operatyvius duomenis iš jų pirminių šaltinių ir pateikti informaciją sprendimų priėmėjams, mokslininkams. Taip pat išsamiai ir reguliariai informuoti žiniasklaidą bei visuomenę apie koronaviruso paplitimą, sergamumą, mirtingumą, vakcinaciją, sveikatos įstaigų veiklą bei resursus.

Tyrimas bus atliekamas 2021 metų koronaviruso infekcijos pandemijos metu. Lietuvos statistikos departamentas visos pandemijos metu teiks informaciją, reikalingą valdyti koronaviruso infekciją. Pasibaigus pandemijai parengs išsamią ir kokybišką galutinę statistinę informaciją apie koronaviruso paplitimo bei vakcinacijos rodiklius pagal savivaldybes. 

SAM Spaudos tarnyba