Visuomenės sveikatos biuro sukakčiai – konferencija

Jubiliejinė konferencija „Augantis visuomenės sveikatos biuras: „Aktualijos ir idėjų medžioklė šeimos sveikatai stiprinti“, skirta Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 5-mečiui, prasidėjo specialiai sukurtu nuotaikingu himnu biurui. Konferencija buvo gerai organizuota, turtinga programa, gausi dalyvių.

Savivaldybės mero Algirdo Griciaus vardu sveikinimo žodį tarusi mero patarėja Vaida Tunaitienė, po jos pasisakiusi Savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Aldona Ona Radčenko bei kiti kalbėjusieji pabrėžė, kad biuras per savo veiklos penkmetį padarė daug gerų darbų, jo specialistai tobulėja, kuria naujus visuomenės sveikatai naudingus projektus. Šiai institucijai buvo palinkėta ir toliau sėkmingai rūpintis visuomenės sveikata, diegti šios sistemos pažangias naujoves.

Retrospektyviu žvilgsniu į siekį kurti sveikesnę šeimą savo pranešime pažvelgė Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Montvydienė. Pasak direktorės, biuro kolektyvas puikiai suvokia savo svarbą rajono sveikatos sistemoje, yra motyvuotas įgyvendinti jiems keliamas užduotis, tobulėja, kiek leidžia galimybės.

Raseiniškių darbą teigiamai įvertinusi ir Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento direktorės pavaduotoja Audronė Astrauskienė atskleidė svarbiausias visuomenės sveikatos aktualijas. Viešnia iš Vilniaus pabrėžė, kad artimiausiu metu galimybių geriau dirbti bus žymiai daugiau nei iki šiol, nes Vyriausybė pritarė programai žymiai padidinti finansavimą savivaldybių visuomenės sveikatos biurams, didesnė bus ir ES bei Norvegijos fondų parama. Šių lėšų dėka padidės darbuotojų užmokesčio fondas, bus galima įsigyti naujos darbo įrangos, tobulinti žinias įvairiose konferencijose ir t.t.

Kauno technologijos universiteto projektų vadovė, VšĮ „eMundus“ direktorė Vida Drąsutė pakvietė visuomenės sveikatos biuro specialistus kurti ir realizuoti savo idėjas tarptautinėje erdvėje, nurodė kelią į ją ir ėjimo subtilybes.

Konferencijos dalyviai išklausė ir kitus įdomius pranešimus, kaip antai: Vaikų sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo galimybės: geroji patirtis, Menas ir šeimos sveikata, išbandė kokybiškų maisto produktų pažinimo praktinę užduotį, dalyvavo diskusijose.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė