Vėl kviečia Kinas Šaukėnuose

Balandžio 27 dieną  12 valandą Šaukėnų miestelyje prasidės tradicinis nekomercinio kino festivalis „Kinas Šaukėnuose 2019“.  Festivalis puoselėja kraštotyrinį kiną, pristato šio regiono autorių kūrybą, kino naujoves.

Jau daugelį metų Šaukėnų miestelis garsėja savo etnokultūrinėmis tradicijomis, jungiančiomis kiną ir kraštotyrą. Prieš dvidešimt metų Šaukėnų muziejaus vadovė Elena Burdulienė nusprendė, kad kraštotyrinę medžiagą galimą ne tik užrašinėti, bet ir filmuoti. Taip gimė pirmieji kraštotyriniai filmai apie nykstančius ir išnykusius Šaukėnų seniūnijos kaimus. Vėliau sekė įvairūs filmai įamžinę krašto tradicijas, folklorą, gamtos paminklus. Visai dėsninga, kad 2010 metais įvyko pirmasis nekomercinio kino festivalis „Kinas Šaukėnuose“.

Šių metų festivalis tęsia tradicijas, todėl pirmąją festivalio dieną skirsime kraštotyrinei dokumentikai. Programoje išvysime kelmiškės Ritos Ščiglinskienės filmų programą, supažindinančia mus su Žemaitijos paveldu. Savo filmus pristatys dokumentinio kino entuziastai iš Karžių – Gintautas ir Diana Stunguriai (kino studija „Gin-Dia“).  Naujausią savo filmą parodys Šiaulių kino veteranas Rimantas Rokas Jonaitis. Jo filmas „Mergas dūdą puč…“ papasakos apie unikalų merginų dūdų orkestrą, susikūrusį Šiauliuose 1957-aisiais.

Didžiuojamės galėdami pristatyti šiluviškio Valdo Mikolaičio filmą „Voru ratilis“. Tai  įspūdingas filmas gamtos tema, pelnęs prestižinę Petro Abukevičiaus vardo premiją.

Festivalio programoje laukiami įvairūs Šiaulių, Kelmės ir Šaukėnų kino mėgėjų sukurti filmai.

Antrąją festivalio dieną – balandžio 29d. vyks susitikimas su režisieriumi – operatoriumi Ramūnu Snarskiu. Čia bus pristatytas naujausias jo dokumentinis filmas, skirtas gaisrų prevencijai. Filmą režisierius kūrė kartu su Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus mokiniais, o jiems talkino Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai.  Festivalio metu vyks susitikimas su filmo autoriais.

Trečioji festivalio diena skirta jaunimui, vyks tarptautinio animacinių filmų festivalio  „Tindirindis“ geriausių filmų peržiūra.

Visi festivalio renginiai vyks Šaukėnų kultūros ir amatų centre. Festivalį organizuoja Šaukėnų miestelio bendruomenė. Renginiai nemokami. 

Šiaulių kino meno klubo inf.