Keičiasi tvarka, pagal kurią nuteistieji gydomi nuo užkrečiamų ligų

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui užtikrinti, kad asmenys, laikomi laisvės atėmimo vietų įstaigose, sergantys pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, galėtų gauti reikiamą gydymą reikalingais vaistais.

Taip siekiama užtikrinti, jog į laisvę iš įkalinimo įstaigų išėjusieji netaptų užkrečiamųjų ligų platintojais. Tad svarbu skirti jiems reikiamą gydymą dar būnant šiose įstaigose, kad vėliau būtų galima apsaugoti kitus žmones nuo šių pavojingų užkrečiamųjų ligų. 

Tuo tikslu Vyriausybė įpareigojo dvi ministerijas – Sveikatos apsaugos ir Teisingumo – parengti specialią tvarką, kurioje būtų aiškiai numatyta lėšų skyrimo tvarka sergantiems kaliniams.

Ši tvarka būtina, siekiant sėkmingai pasirengti jau gegužę įsigaliosiančioms įstatymo pataisoms, pagal kurias suimtieji ar nuteistieji, sergantys tokiomis ligomis kaip AIDS, hepatitas ar tuberkuliozė, gautų gydymą, apmokamą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Tai reiškia, kad perdavus aprūpinimo vaistais klausimus Valstybinei ligonių kasai prie SAM (VLK), ji centralizuotai nupirktų reikalingus vaistus ir juos perduotų Kalėjimų departamentui, kad jais būtų galima užtikrinti reikiamą kalinių gydymą.

Skaičiuojama, kad šiai naujovei įgyvendinti reikės skirti iki 1 mln. eurų.

Šiuo metu suimtųjų ir nuteistųjų žmonių gydymas nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų apmokamas iš teisingumo ministro valdymo sričiai skirtų valstybės biudžeto lėšų.

SAM Spaudos tarnyba