Lietuvoje liepsnoja miškai: iš Baltarusijos – pavojaus signalas

Gausios ugniagesių pajėgos trečiadienį išsiųstos gesinti gaisro Mažeikių rajone. Mišką ugniagesiai gesino ir Varėnos rajone.
Tuo tarpu Baltarusijos gelbėtojai perspėjo lietuvius, kad kaimyninėje šalyje siautėjantys miškų gaisrai gali kirsti valstybės sieną.
Kaip lrytas.lt sužinojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, pranešimas apie degantį mišką Tirkšlių seniūnijoje trečiadienį gautas apie 12 val. 50 min.
 
Į gaisro vietą nusiųstos 6 autocisternos. Pirminiais duomenimis, gaisras gesinamas iš dviejų miškų pusių. Pranešama, kad dega 5 ha miško paklotės, netoliese yra sodyba.
 
Praėjus porai valandų po to, kai pradėjo gesinti gaisrą, ugniagesiai paprašė atsiųsti dar pagalbos.
 
Prieš pat 17 val. gaisrą gesino milžiniškos pajėgos – 11 ugniagesių cisternų, 4 miškininkų cisternos, į pagalbą buvo pasitelktas traktorius.
 
Tuo metu jau degė apie 30 ha miško paklotės. Vadovauti gaisro gesinimui išvyko PAGD atstovai, norima į orą pakelti sraigtasparnį teritorijos apžiūrai. 
 
Degant miškui medis nuvirto ant laidų
 
Pranešama ir apie didelį miško gaisrą Varėnos rajone. Apie 11 val., 47 min. keturios autocisternos skubėjo gesinti miško netoli Merkinės. Šis gaisras buvo užgesintas apie 14 val. 41 min.
 
Jį gesino ir savanoriai. Gesinant gaisrą vienas medis nuvirto ant elektros laidų, čia teko atjungti įtampą.
 
Perspėjimas iš Baltarusijos
 
Apie pavojų dėl miškų gaisrų Lietuvos ugniagesius perspėjo kolegos iš Baltarusijos.
 
Kaip jau buvo skelbta, Baltarusijoje ir Ukrainoje liepsnojant miškams, gaisrų dūmai jau pasiekė Lietuvą. Baltarusijos ugniagesiai praneša, kad miškai jų šalyje dega vos pora kilometrų nuo valstybės sienos su Lietuva.
 
Todėl lietuviai įspėti būti pasiruošusiais, nes ugnis gali persimesti per sieną ir išplisti į Lietuvos pusę.
Mūsų šalies ugniagesiai teigia į perspėjimą įsiklausę ir išlieka budrūs.
 
Uždarytas pasienio punktas
 
Baltarusijos valstybinis pasienio komitetas taip pat praneša, kad dėl miškų gaisrų Baltarusijos pusėje (Gardino rajone), pilnai uždarytas kelias Gardinas-Goža-Lietuvos pasienis.
 
Todėl bet koks dokumentų įforminimas pasienio punkte Privalka irgi sustabdytas. Kitaip tariant, keliautojai per šį pasienio punktą laikinai nepraleidžiami.
 
Lietuvos pusėje tai yra Raigardo pasienio punktas greta Druskininkų. Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis patvirtino, kad Raigardo punktas irgi uždarytas, čia pradėjo kauptis transportas.
 
Apie 17 val. ugnis jau buvo vos už kilometro nuo Lietuvos sienos. Vėjas liepsną sparčiai gena valstybės sienos link.
„Druskininkuose matosi dūmai, ugniagesiai, pasieniečiai, visi ruošiasi“, – sakė G.Mišutis.
 
PAGD atstovė Laura Valauskienė informavo, kad ugniagesiai bendrauja su Lietuvos kariuomene ir tikisi karių pagalbos, jei tik jos prireiktų.  „Telkiamos pajėgos“, – sakė L.Valauskienė.
 
Pasikeitė vėjo kryptis
 
Giedrius Mišutis išplatino pranešimą, kuriame informuoja, kad pasikeitus vėjo krypčiai, ugnies plitimas Lietuvos link kiek sulėtėjo.
„VSAT duomenimis, gaisras artėjo link Lietuvos teritorijos dėl stiproko pietų vėjo. Iki Raigardo punkto ugniai buvo likęs apie kilometras, tačiau apie 17 val. 30 min. gaisras nebeslinko arčiau Lietuvos kiek pasikeitus vėjo krypčiai. VSAT pareigūnai į Raigardo punktą neįleidžia transporto priemonių. Jei ugnis visai priartėtų prie Raigardo punkto, iš jo teritorijos būtų išvaryti ir ten stovintys sienos nekirtę automobiliai. Artimiausias tarptautinis kontrolės punktas yra Šalčininkų. Ekstremaliai situacijai pasiruošę ne tik pasieniečiai, bet ir Druskininkų ugniagesiai bei miškininkai“, – rašoma pranešime.
 
ATNAUJINTA
 
18 val. 17 min. VSAT pranešė, kad gaisro slinkimas Raigardo punkto link sustojo pasikeitus vėjui.
„Raigardo punkte sustiprintu režimu dirbantys pareigūnai kuo sparčiau į punkto teritoriją suleidžia likusius vilkikus, kurie buvo patikrinti Baltarusijos pareigūnų ir vyko į Lietuvą bei atsidūrė maždaug kilometro atkarpoje tarp sienos linijos ir ugnies fronto Baltarusijoje“, – teigė G.Mišutis.
 
Jis pabrėžė, kad „jokioms kitoms transporto priemonėms bei asmenims sienos kirsti ir toliau neleidžiama.“
Vėlai vakare gaisras netoli Lietuvos sienos buvo lokalizuotas, skelbiama, jog ugnis nebeplinta. 
 
95f779e5.jpg