Spalvotas rugsėjis Betygalos vaikų dienos centre

 

 Atėjus rudeniui ir vaikams grįžus į mokyklą, atrodo, net laikas kitaip pradeda bėgti. Lyg prasmingiau, kiekviena diena tampa lyg ir svarbesnė. Gal todėl rugsėjo mėnesio vaikų dienos centro užsiėmimai turėjo tokį šviesiai, spalvotai menišką atspalvį. Edukatorė Rita Klevinskienė iš VšĮ Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA atvyko į Betygalą net keletą kartų ir mokė mus įvairiausių džiuginančių meno formų.

Pirmoji pažintis buvo piešimas su smėliu. Nė vienas iš mūsų nesitikėjo, kad toks paprastas dalykas kaip smėliuko barstymas ant popieriaus gali pateikti tokių rezultatų. Piešiniai pavyko, galima sakyti, tobulai. Visi buvome nepaprastai patenkinti savo darbu.

Kitą užsiėmimą susitikome naują pavadinimą – EBRU. Tai tapyba ant vandens. Sužinojome nemažai informacijos, iš ko gaminami dažai, kad tai visiškai natūraliai iš gamtos išgaunamos spalvos, pavyzdžiui, juoda – iš anglies, balta – iš smėlio, žalia – iš įvairių lapų… O vanduo nėra visai vanduo, jis sumaišytas su jūros dumbliais, kad dažai nenuskęstų, o laikytųsi ant paviršiaus. Ir tuomet, kai jau išpiešiam, „iššukuojam“, ištaškuojam ir kitaip išdailinam savo piešinius, tuomet dedamas popierius, atsargiai ištraukiamas ir jau galime grožėtis savo darbu.

Ir dar vieną kartą turėjome labai smagų ir įdomų ir, be abejo, spalvotą užsiėmimą – gaminome žvakutes. Nes juk ruduo, tampa vėsiau – tai reikia šildytis. Į stiklainėlius pylėme spalvotus smėlius, įvairaus stambumo grūdeliais, taip formuodami savo žvakutės pagrindą. Vėliau ir akmenukų, ir kriauklyčių pridėjome. O edukacijos vadovė Rita mums baigus darbą užpylė žvakėms skirtą želė ir įstatė dagtį. Po kelių minučių želė sustingo ir mūsų žvakutė paruošta. Kol žvakutė stigo, susisukome nuostabiai medumi kvepiančią tikro vaško žvakę. Po užsiėmimo buvome labai patenkinti savo darbeliais.

Labai dėkojame VšĮ Meno terapijos ir socializacijos institutui VYTA ir vadovei Ritai Klevinskienei už smagų bendradarbiavimą ir edukacijų vedimą.