Kokia bus Raseiniuose šilumos kaina?

 

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nuo 2018 m. spalio 4 d. pradedamas šildymas rajono mokymo ir ugdymo, gydymo, kultūros, socialinės rūpybos ir kitoms biudžetinėms įstaigoms. Kitiems šilumos vartotojams – nuo šių metų spalio 5 dienos.

Tačiau jau kuris laikas Lietuvoje skambantys šilumos gamintojų perspėjimai, kad dėl brangstančio biokuro ir mažėjančios jo pasiūlos šiemet brangs šildymo kainos nuo 5 iki 12 ar net iki 15 proc. gyventojams kelia didelį nerimą. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ramina, kad didelių pokyčių nebus, bet situacija lieka neaiški.

Kiek teks mokėti raseiniškiams šilumos vartotojams, taip pat kol kas neaišku.

„Biokuras stipriai pabrango. Pernai šiuo laiku biokurą energijos išteklių biržoje pirkome vidutiniškai už 130 eur/tne., o dabar mokame 200 eur/tne.ir daugiau. Ilgalaikiai sandoriai pabrango nuo 150 iki 230 eur/tne. Be abejo, tai turės įtakos galutinei kainai. Ieškome galimybių nupirkti kuo pigesnį biokurą, todėl konkrečiai atsakyti, kiek brangs šiluminė energija dar nedrįstume“, – teigė UAB „Raseinių šilumos tinklai“ direktorius Modestas Globys.

Pasak jo, įmonė yra pasiruošusi naujam šildymo sezonui. Pagrindinis įgyvendintas naujas projektas, gerinantis paslaugų kokybę, – beveik 2,3 km renovuotų šilumos tiekimo trasų. Iš viso Raseinių rajone renovuota apie 99 proc. šilumos tiekimo trasų.

„Tačiau ne visi šilumos vartotojai yra pristatę parengties aktus. Tokiems vartotojams būsime priversti netiekti šiluminės energijos“, – perspėjo UAB „Raseinių šilumos tinklai“ direktorius M.Globys.