Ruošiatės marginti kiaušinius Velykoms? Išmėginkite šiuos neįprastus būdus

Margučių dažymas yra neatsiejama Velykų šventės tradicija. Siekiant nustebinti artimuosius įspūdingais raštais ir spalvomis vertėtų žinoti, kad darbui galima pasitelkti neįprastų priemonių. Maisto gamybos ekspertė dalinasi keliais margučių dažymo būdais, kad šv. Velykų ryto stalas būtų spalvingesnis.

„Daugelio šeimų tradicija Velykų išvakarėse – kiaušinių marginimas. Stengiamės užtikrinti kuo didesnį patogumą kiekvienam pirkėjui, todėl prieš šventę visuomet pasirūpiname ir plačiu velykinės atributikos asortimentu kiekvienoje parduotuvėje – pradedant servetėlėmis ar dekoracijomis šventiniam stalui, baigiant dažais ir lipdukais margučiams. Kad pirkėjai pas mus randa viską, ko reikia šventei, parodo praėjusių metų pardavimų duomenys – pernai pavasarį klientai įsigijo daugiau nei pusę milijono įvairių velykinių prekių. Populiariausios prekės šioje kategorijoje buvo kiaušinių dažai ir lipdukai kiaušiniams“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Būdų marginti kiaušinius – gausybė

Tuo tarpu „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė pastebi, kad būdų marginti kiaušinius yra labai daug – pradedant natūraliomis priemonėmis, tokiomis kaip burokėliai ar svogūnų lukštai, baigiant pačiomis netikėčiausiomis, pavyzdžiui, skutimosi putomis ar vienkartinėmis servetėlėmis.

„Jeigu margučių dažymas yra jūsų šeimos tradicija Velykų išvakarėse ir kasmet stengiatės atrasti naujų atspalvių, vertėtų žinoti keletą būdų, kaip kiaušinius paversti stalo puošmena. Negana to, pats dažymo procesas turi būti šventės dalis tiek mažiesiems, tiek suaugusiems. Darbą paverskite malonumu ir išlaisvinkite kūrybingumą“, – pataria B. Baratinskaitė.

Maisto gamybos ekspertė taip pat atkreipia dėmesį, jog norint, kad dažytų kiaušinių spalvos būtų tikrai ryškios, reiktų juos rinktis ne rudus, o baltus. Taip pat svarbu nepamiršti verdant kiaušinius į vandenį įpilti šiek tiek acto – jis padeda paryškinti ir „užtvirtinti“ spalvas. B. Baratinskaitė dalinasi 3 neįprastais kiaušinių dažymo būdais. 

Dažymas skutimosi putomis

Reikės: kietai virtų kiaušinių, įvairių spalvų skystų maistinių dažų, skutimosi putų, šiaudelio, guminių pirštinių (kad neišsiteptumėte rankų)

Į didelį indą (geriausia naudoti kepimo skardą) pripurkškite skutimosi putų ir tolygiai paskirstykite. Ant viršaus užlašinkite norimų spalvų maistinių dažų – daug nereikia, lašinkite po nedidelį lašelį. Šiaudeliu (arba mediniu pagaliuku) putose sumaišykite spalvas.

Virtus kiaušinius dėkite į skardą su nudažytomis skutimosi putomis ir gerai išvoliokite. Palikite pastovėti 10 minučių ir nuplaukite šaltu vandeniu.

Dažymas ryžiais

Reikės: kietai virtų kiaušinių, nevirtų ryžių, maistinių dažų, plastikinių maišelių (tiks ir paprasti plastikiniai maišeliai, taip pat galite naudoti ir daugkartinius užspaudžiamus maišelius), guminių pirštinių (kad neišsiteptumėte rankų)

Į plastikinius maišelius supilkite ryžius – kiekvienai spalvai naudokite atskirą maišelį. Ryžių pilkite po maždaug vieną stiklinę į kiekvieną maišelį. Į ryžius išspauskite po 3–4 lašus maistinių dažų ir užspaudus maišelį gerai sukratykite, kad ryžiai pilnai pasidengtų dažais.

Į maišelį su ryžiais dėkite virtą kiaušinį ir gerai jį išvoliokite dažuose su ryžiais – kad visas pasidengtų jais. Palikite kiaušinį pastovėti maišelyje maždaug 10 minučių ir išėmus nuplaukite ryžius nuo kiaušinio.

Dažymas servetėlėmis

Reikės: kietai virtų kiaušinių, vienkartinių servetėlių įvairiais raštais, 2 v. š. želatinos, teptuko

Iš servetėlių išsikirpkite paveikslėlius ir raštus, kuriais puošite kiaušinius. Dar geriau, jeigu šių detalių nekirpsite su žirklėmis, bet išplėšite rankomis – kerpant gali išryškėti ornamentų kraštai, o plėšytos servetėlės susilieja su kiaušinio lukštu.

Puode sumaišykite želatiną ir maždaug 4 v. š. vandens bei palikite maždaug 40–50 minučių, kol želatina išbrinks. Tuomet gerai maišydami pakaitinkite ant mažos ugnies, kol želatina ištirps.

Imkite virtą kiaušinį, aptepkite jį želatina, uždėkite norimą paveiksliuką iš servetėlės ir vėl aptepkite želatina. Kai kiaušinis bus toks, kokio norite, jį palikite išdžiūti.