Nemakščių Mažvydiečių Erasmus+ projektas Turkijoje

Šių metų balandžio 5-14 dienomis Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos II-IV gimn. klasių 8 mokinių komanda, lydima dviejų anglų kalbos mokytojų, viešėjo Turkijoje, Stambule, kur vyko Erasmus+ jaunimo mainų ekologinis projektas „Atrask“.

Jauni žmonės iš Jungtinės Karalystės, Rumunijos, Slovakijos, Turkijos, Estijos ir Lietuvos visas šias dienas dalijosi žiniomis apie aplinkosaugos problemas gimtosiose šalyse, diskutavo ir bandė rasti tinkamus būdus, kaip jas išspręsti. Kiekvienos šalies komandos organizavo kūrybines dirbtuves, kuriose dalyviai atliko konkrečias veiklas, skatinančias mąstyti, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie gamtos tausojimo. Didžiausią įspūdį paliko akcija, kurios metu 7 komandos atliko iš anksto pačių suplanuotas veiklas gyvenamojoje aplinkoje įtraukiant vietos bendruomenę. Vieni organizavo „Flashmob“ pasirodymus, kiti diskutavo su vietos gyventojais apie šiukšlių rūšiavimą, dauguma dalyvių valė paplūdimį.

Nepakartojamą patirtį mokiniai įgijo ir kultūrinių vakarų metu. Džiaugiamės, kad ypač patiko mūsų komandos paruošta programa – visi entuziastingai mokėsi mūsų kalbos, šokių, dainų ir net groti skudučiais. Žavėjomės ir kitų šalių kultūriniais lobiais, aktyviai dalyvavome pristatymuose. Abejingų nepaliko ir Turkijos brangakmenis – Stambulas.

Erasmus+ jaunimo mainų projektas – puiki galimybė įgyti žinių, pažinti kitas kultūras, susirasti naujų draugų, pagerinti anglų kalbos įgūdžius. Mokydamiesi netradicinėse aplinkose, jauni žmonės ugdosi kompetencijas, taip augindami savyje asmenybes. Dėkojame gimnazijos direktorei ir mokytojams už pagalbą pasiruošiant kelionei.

Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Danauskienė ir anglų kalbos vyresnioji mokytoja Reda Mėlinienė

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė