Moksleiviai pasižadėjo dažniau pusryčiauti

20161115_122710-medium

Paskelbti du mėnesius trukusio projekto „Sveikatiados pusryčių klubas” rezultatai. Projekto veiklos 22 proc penktokų paskatino pusryčiauti, o 56 proc vaikų pasakė, kad sužinojo daug naudingos informacijos.

„Anketoje taip pat buvo klausiama apie moksleivių dažniausiai pasirenkamus pusryčių patiekalus. Projekto pradžioje blynus pusryčiams nurodė valgantys 58 proc., košę – 46 proc., bandeles – 38 proc., saldumynus – 14 proc. apklaustųjų. Po  antros apklausos, kuri vyko jau pasibaigus specialioms paskaitoms, vaikai rečiau rinkosi bandeles ir saldumynus, o dažnesniu pasirinkimu tapo įvairios košės. Po antros apklausos blynus pusryčiams valgė 41 proc. košę – 54 proc., bandeles – 28 proc., saldumynus – 10 proc. apklausoje dalyvavusių moksleivių.

Pieną ar pieno produktus reguliariai vartoja tik 19 proc. vaikų. Panašus ir vaisių bei daržovių suvartojimas – 18 proc. penktokų valgo juos reguliariai.  Ketvirtadalis moksleivių pasakė, kad beveik niekada nevalgo nei vaisių ar daržovių nei pieno produktų.

„Nevalgymo rytais yra kelios priežastys. Dažniausiai vaikai nurodydavo, kad rytais nejaučia alkio arba nespėja pavalgyti. Rekomendavome jiems vakarais nepersivalgyti ar nevalgyti vakarienės labai vėlai ir tuomet ryte atsikėlęs bus alkanas. Jeigu vaikai rytais nespėja pavalgyti, galėtų atsikelti šiek tiek anksčiau ir papusryčiauti.  Juk pusryčiams užtenka tik 10-15 min.“, – komentavo viena iš projekto lektorių, Kauno kolegijos dietetikos studentė Agnė Kungytė.

Į užsiėmimus buvo įtraukti dietologai, įvairių sporto šakų Kauno sportininkai,  Lietuvos sporto universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentai.

Apie „Sveikatiadą“

 „Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daug kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso 750 Lietuvos mokyklų, jos projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 45 000 vaikų.

Daugiau informacijos apie projektą suteiks:

Margarita Čėglytė,

Projekto „Sveikatiada“ vadovė  

Tel. nr. +370 6725 7080

El. paštas: margarita@sveikatiada.lt

www.sveikatiada.lt