Girkalniškiai viešėjo Portugalijoje

Kiekviena tauta iš kartos į kartą perduoda savo papročius, tradicijas, šventes, vertingiausius liaudies meno, architektūros kūrinius, gamtos paminklus. Tai, ką paveldime iš savo protėvių, turime išsaugoti ateities kartoms, supažindinti su tautos paveldu kitų šalių žmones.

Erasmus+ programos projektas „Surfing our roots“, kurio pavadinimas lietuviškai galėtų būti verčiamas „Beieškant savo šaknų“, skirtas susipažinti su įvairių tautų paveldu. Girkalnio pagrindinė mokykla yra šio projekto, vykdomo 2018-2020 m., dalyvė ir koordinatorė. Projekto partneriai- mokyklos iš Olandijos, Portugalijos, Graikijos ir Turkijos. Visose mokyklose partnerėse mokiniai tyrinėja kultūros paveldo objektus ir, naudodamiesi skaitmeninėmis technologijomis, kuria įvairius produktus: elektronines knygeles, plakatus, interaktyvius žemėlapius ir t. t.

Vasario pabaigoje- kovo pradžioje penki mokiniai ir trys mokytojai iš Girkalnio vyko į Portugaliją pristatyti nuveiktų darbų, pasidalinti patirtimi, kaip sekėsi atlikti užduotis, kartu su mokyklų partnerių mokiniais ir mokytojais aptarti tolimesnių veiklų. Susitikimo dalyviai atsivežė ir parodė savo sukurtas elektronines mįslių, patarlių bei legendų knygeles, lygino surinktą medžiagą, numatė būsimas užduotis.

Visi projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Agrupramento de escola de Ponte de Lima mokykla ir Portugalijos švietimo sistema, Ponte de Limos, Viana do Castelo bei Porto miestų kultūros paveldo objektais. Porto mieste vaikščiojome po istorinį miesto centrą, ėjome per Luizos tiltą, susipažinome su UNESCO paveldo paminklais. Žavėjomės Ponte de Limos miesteliu, kuris yra pats seniausias Portugalijoje, išlaikęs savo senąją architektūrą ir folkloro grupių pasirodymo sekmadieniais miesto aikštėse tradiciją. Šiame miestelyje stovi tiltas per Limos upę, menantis romėnų laikus. Legenda skelbia- jei perbrisi šią upę, viską pamirši. Tai ir pats žaliausias, turintis daugiausiai dekoratyvinių želdinių, miestelis.

Mokiniai gyveno portugalų šeimose, lankė pamokas, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose: gamino muilą, baidarėmis plaukė Limos upe, linksminosi Užgavėnių karnavale. Tai jiems leido geriau pajusti šalies kultūrą, tautos dvasią, susirasti naujų draugų.

Erasmus+ programos projektas suteikia galimybę geriau pažinti savo krašto bei kitų šalių kultūrą, patobulinti užsienio kalbos vartojimą. Dalyvavimas projekte- tai asmeninis visapusiškas tobulėjimas.

Projektą finansavo Europos Komisija. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija nėra atsakinga už bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą

Anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė Loreta Vaičiulienė

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė