SBA bendrovė „Šatrija“ didina našumą ir pardavimus

SBA grupei priklausanti specializuotų drabužių siuvimo bendrovė „Šatrija“ plečia klientų ratą ir eksporto geografiją. 2018m. įmonės pardavimai, audituotais duomenimis, pasiekė 3,378 mln. Eur ir didėjo 6,5 proc. palyginti su 2017 m., kai sudarė 3,172 mln. eurų. 

„Kadangi veikiame globalioje rinkoje – mūsų produkcija pasiekia beveik visus žemynus – efektyvumas ir darbo našumas yra maksimalus mūsų prioritetas. Investavę į gamybos automatizavimą ir darbo organizavimą, našumą pernai padidinome 11 procentų. Kad išliktume konkurencingesni šiemet taip pat planuojame investuoti 140 tūkst. eurų“, – sako „Šatrijos“ generalinis direktorius Giedrius Grondskis.

 Anot jo, bendrovės gaminių rinkos kasmet plečiasi. Aukštos kokybės ugniai atsparios ugniagesių gelbėtojų uniformos siuvamos ne tik Europos šalims, bet ir Azijai, Australijai. Šiemet jos bus gabenamos ir į Pietų Ameriką.

 Šiais metais bendrovė pradeda dirbti su nauju klientu iš Vokietijos. Planuojama, kad „Šatrijoje“ pasiūti ugniai atsparūs ugniagesių gelbėtojų drabužiai dabar pasieks ir Kuveitą, – sako G. Grondskis. Iki šiol užsakymus specialiems drabužiams bendrovė gaudavo per užsakovus Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje.

 „Užsakovų gretose esame užsitarnavę kokybiškos produkcijos tiekėjo ir patikimo partnerio vardą. Mūsų įmonė – viena iš kelių Europoje, kuri turi GORE TEX technologijos Auksinio gamintojo licenciją. Per metus audituoti „Šatrijos“ gaminių kokybės ekspertai atvyksta bent 10 kartų. Esame įdiegę sistemą, pagal kurią galima atsekti, iš kokių medžiagų pasiūta konkreti uniforma: iš kur atkeliavo audinys, siūlai, kada ji pasiūta,“ – sako G. Grondskis.

 Apranga ugniagesiams ir kariams – pagrindinės „Šatrijos“ veiklos kryptys. Laimėjusi konkursą bendrovė tiekia uniformas Lietuvos kariuomenei. Specialiųjų drabužių užsakymai sudaro iki 90 procentų „Šatrijos“ apyvartos.

 Be uniformų pareigūnams, bendrovė siuva ir vadinamuosius „išgyvenimo kostiumus“, kurie skirti naftos platformų darbuotojams, jūrininkams, žvejams. Jie padeda atsidūrus šaltame vandenyje – automatiškai prisipučia, per specialia GORE TEX technologija laminuotas siūles nepatenka vanduo ir žmogui ant vandens padeda išsilaikyti bent pusvalandį. „Šatrija“ taip pat siuva aprangą ekstremalaus sporto mėgėjams, medžiotojams bei žvejams.

 Šiuo metu „Šatrijoje“ dirba apie 200 darbuotojų. Jų atlyginimų vidurkis per metus padidėjo daugiau nei 20 procentų.

 SBA grupei priklauso baldų, tekstilės, nekilnojamojo turto bei investicijų valdymo sričių bendrovės. „Šatrija“ priklauso „Utenos trikotažo“ tekstilės grupei kartu su „Mrija“ Ukrainoje. Baldų gamybos grupę sudaro „SBA baldų kompanija“, valdanti „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“, „Visagino liniją“, „Mebelain“, taip pat „Kauno baldai“. SBA taip pat valdo nekilnojamojo turto inovacijų bendrovę „Urban Inventors“, plėtojančią verslo centrus „Green Hall“ Vilniuje ir BLC Kaune, bei investicijų valdymo bendrovę „Capitalica Asset Management“.

Daugiau informacijos:

Petras Lingė

SBA grupės Viešųjų ryšių projektų vadovas

Tel. +370 686 76266

  1. paštas petras.linge@sba.lt