Šiluvos seniūnija – bendruomeniškiausia

Mykolo Romerio universitete įvyko 6-oji tarptautinė mokslinė-praktinė viešojo valdymo pokyčių konferencija „Tarp efektyvumo ir socialinio poveikio“. Ne tik Lietuvos, bet ir kelių užsienio šalių ekspertai dalinosi savo įžvalgomis ir rekomendacijomis apie viešojo valdymo tendencijas ir būtiniausius pokyčius. Diskusijoje dalyvavo Seimo narė, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė, vidaus reikalų viceministras dr. Darius Urbonas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja Aurelija Olendraitė ir kiti dalyviai.

   Konferencijoje buvo pristatyti ir apdovanoti Mykolo Romerio universiteto ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei informacinio partnerio „Savivaldybių žinios“, verslo partnerio VšĮ „Pro Partners“ skelbto respublikinio konkurso vietos bendruomenėms „Bendruomenė – Švyturys 2018 – kelias į sėkmę“ keturių nominacijų nugalėtojai.

   Trečiosios nominacijos „Bendruomeniškiausia seniūnija arba savivaldybė“ nugalėtoja tapo Raseinių rajono Šiluvos seniūnija. Padėką ir apdovanojimą atsiėmė Šiluvos seniūnijos seniūnas Juozas Šlepas. Kartu su juo konferencijoje dalyvavusi Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Sirvidienė perdavė Raseinių rajono savivaldybės mero Algirdo Griciaus ir kitų rajono vadovų sveikinimą ir pasidžiaugė, kad Šiluvos seniūnijos kaimo bendruomenės, seniūnaičiai, seniūnijoje veikiančios įstaigos yra aktyvios, daug dirba, siekia įgyvendinti religinio turizmo plėtros programą, savo gražia veikla garsina Šiluvą.

   Bendruomeniškiausios seniūnijos nominacijai galėjo būti teikiami pretendentai, matavę savo bendruomeniškumą pagal Mykolo Romerio universiteto mokslininkų sudarytą bendruomeniškumo indeksą. Šiluvos seniūno Juozo Šlepo kvietimu į bendrą posėdį susirinko bendruomenių pirmininkai, seniūnaičiai, Šiluvos seniūnijoje gyvenančios Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, mero patarėja Vaida Tunaitienė, Tarybos narė Ona Babonienė. Posėdyje dalyvavo ir Šiluvos seniūnijos specialistės Dalia Gricienė bei Dalia Urbonienė, Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijos klebonas Erastas Murauskas. Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje kultūrinių renginių organizatorė Birutė Greicienė suskaičiavo, kiek 2018 m. seniūnija gavo lėšų iš Savivaldybės, įvairių Lietuvos ir tarptautinių fondų, kiek organizuota renginių, kiek savanoriškoje veikloje dalyvauja seniūnijos gyventojų ir pan.

   Susumavę balus, posėdžio dalyviai Šiluvos seniūnijos 2018 m. bendruomeniškumo lygį įvertino puikiai – pagal bendruomeniškumo indekso matavimo metodiką surinkti 28 balai. Ne veltui ir nominacija „Bendruomeniškiausia seniūnija“ buvo skirta, nes 2018 metais šiluviškiai tikrai daug dirbo organizuodami Šiluvos Mažosios kultūros sostinės renginius, dalyvavo rengiant religinio turizmo skatinimo programą.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė

no images were found