Finišavo projektas „Dailininkas ir vaikiška knyga 2015“

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje įgyvendintas projektas „Dailininkas ir vaikiška knyga 2015“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir privatūs rėmėjai. Projekto tikslai buvo skatinti skaitymą jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų tarpe, supažindinti vaikus su knyga kaip meno kūriniu, kuriame turi derėti ir tekstinė, ir vaizdinė informacija. Dailininkų kuriamų iliustracijų pagalba buvo siekiama žadinti vaikų vaizduotę, fantaziją, ugdyti jų estetinę pasaulėjautą.

Siekiant įgyvendinti šiuos projekto tikslus buvo suorganizuotas edukacinių renginių ciklas, skatinantis skaitymą ir ugdantis vaikų kūrybiškumą. Pravesti trylikos renginių buvo pakviesti žinomi Lietuvos dailininkai, knygų iliustruotojai ir autoriai. Tai Lina Žutautė, Sigutė Ach, Sigutė Chlebinskaitė, Marius Jonutis, Ula Šimulynaitė, Marija Smirnovaitė, Lina Dūdaitė,, rašytoja Neringa Vaitkutė. Svečiai pateikė vaikams įdomias ir originalias edukacines veiklas: pasakojo ir skaidrių pagalba demonstravo knygų iliustravimo ir leidybos procesus, skaitė interaktyvias elektronines knygas, padėjo vaikams kurti erdvines, kaleidoskopines iliustracijas, koliažus. Vaikai kartu su dailininkais kūrė judančią ritininę knygą, iliustravo eilėraščius ir pasakas, piešė personažus su veiduose atsispindinčiomis nuotaikomis. Įdomų renginį pravedė VšĮ „Vikingų kaimas“ direktorė Judita Korsakienė, kuri ne tik mokė vaikus žaisti senovinius stalo žaidimus, bet kartu su vaikais kūrė loto, dėliones ir kitus kortelių pavidalo žaidimus pagal žinomų literatūros kūrinių siužetus.

Respublikos menininkų renginiai vyko ne tik Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, bet ir Šiluvos, Ariogalos, Gruzdiškės, Viduklės, Nemakščių filialuose, Raseinių Šaltinio progimnazijoje.

Į edukacinę veiklą aktyviai įsijungė ir Raseinių rajono menininkai. Raseinių meno mokyklos dailės klasės mokytoja Gitana Evseičikaitė parengė bibliotekos patalpose savo mokinių kūrybinių darbų parodą „Menas iš kosmoso“, kuri vaikų literatūros skyriaus lankytojus džiugino visą vasarą. Meno studijos – galerijos vadovė Donvina Dambrauskaitė pravedė 3 edukacinius renginius, kurių metu vaikus mokė įvairiomis dailės technikomis kurti literatūros kūrinių iliustracijas.

Bibliotekoje „Spalvotų lėkštučių “ parodą eksponavo Raseinių Raudonojo kryžiaus vaikų dienos užimtumo centro lankytojai, kurių kūrybinei veiklai vadovavo socialinė centro darbuotoja Laimona Liauškienė. Literatūros parodoje „Mano spalvotas pasaulis“ veikė nuolat keičiama ekspozicija – eksponuojamos svečių iliustruotos knygos, atvirukai, vaikų literatūros skyriaus leidiniai apie piešimą, tapymą, dekupažą bei kitas dailės technikas.

Projekto eigoje iš viso buvo suorganizuotas 21 renginys. Iš jų 3 vaizdiniai ir 18 žodinių bei kompleksinių renginių, kuriuose dalyvavo 511 asmenų. Iš jų: 469 – vaikai ir jaunimas, 42 – autoriai, kūrėjai, edukacinių veiklų organizatoriai, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos filialų darbuotojai, pedagogai, socialiniai darbuotojai, savo nuoširdžiu darbu padėję įgyvendinti šį turiningą projektą. Nuoširdus Jums ačiū.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė

no images were found