Daugėliškių miško užmaršties voratinklis neužtrauks

Į gražų ir labai prasmingą renginį praeitą penktadienį visus pakvietė Ariogalos gimnazija ir Lietuvos šaulių sąjunga. Jų rūpesčiu Daugėliškių miške buvo atidarytas pažintinis takas, skirtas partizaninio karo istorijai, pašventintas paminklas žuvusiems partizanams Antanui Jaugeliui-Urbšiui, Henrikui Jaloveckui- Klevui, Stasiui Jaloveckui- Beržui ir Viktorui Nagreckui- Dainiui atminti.

   Iškilmės, prasidėjusios nuo Ariogalos gimnazijos ir gražia eisena nuvilnijusios iki Ariogalos bažnyčios, kur buvo aukojamos šv. Mišios už tuos, kurie kovojo, padėjo galvas už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, netrukus persikėlė į Daugėliškių mišką. Naujuoju pažintiniu partizanų keliu paskui jaunuosius šaulius ir kitus kariūnus tądien pražingsniavo gausus būrys žinomų šalies žmonių, politikų, patriotiškai nusitekusio jaunimo, rajono vadovai, kuriems startą davė rajono meras Algirdas Gricius, Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas bei viso šio projekto organizatorius, Ariogalos gimnazijos istorikas Andrius Bautronis, perkirpę simbolinę pažintinio tako juostelę.

Pažintiniam takui atvingiavus iki paminklo 1945-ųjų liepą žuvusiems partizanams atminti, vėl prakalbo ginklai. Tik šįkart salvės, kaip ir tylos minutė, buvo skirtos iš nelygios kovos negrįžusiųjų atminimui pagerbti. Atrišti simbolinę juostelę nuo paminklo buvo paprašyta partizanų ryšininko, gyvo Daugėliškių miško tragedijos liudininko Albino Kęstučio Bersėno, čia žuvusio partizano sūnėno Viktoro Nagrecko bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorės Teresės Birutės Burauskaitės. Ariogalos parapijos klebonas Gintautas Jankauskas pašventino atidengtąjį paminklą, o visi kalbėjusieji – partizanų ryšininkas Albinas Kęstutis Bersėnas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas, Seimo nariai Rokas Žilinskas, Rimantas Dagys, Gintautas Mikolaitis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Politinių kalinių, tremtinių, partizanų ir jų ainių klubo „Garsas“ vadovas Antanas Vizbaras, Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus ir kt.- išreiškė viltį, kad tokios tragedijos nebepasikartos. Tačiau, kaip sakė Andrius Bautronis, jos nepasikartos tuomet, kai neklausime, ką mums davė Tėvynė – kai klausime, ką aš Tėvynei daviau. Jis kartu su gimnazijos direktoriumi įteikė padėkas visiems, padėjusiems įrengti šį pažintinį taką, o rajono meras Algirdas Gricius pirmiausiai padėkojo pačiam Andriui. Mero padėka Andriui buvo ne tik už šį taką, bet ir už kasdienį jo indėlį patriotiškai auklėjant jaunimą, už tai, kad jaunoji pamaina neleidžia užmaršties voratinkliui užtraukti skaudžių šio miško ir visos tautos įvykių.

Toliau susitikimai su laisvės kovų dalyviais vyko Albino Kęstučio Bersėno sodyboje, šaulių sąjunga visus vaišino kareiviška koše.

Šaltinis: www.raseiniai.lt

no images were found