Policijos pareigūnų staigmena mažiesiems eisimo dalyviams – jie patikrinti, ar segi atšvaitus

Nuo 2010-ųjų metų visoje Lietuvoje vyksta konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse“. Pagrindinis jo tikslas – šviesti bendruomenių narius saugaus eismo klausimais, siekiant mažinti nukentėjusiųjų keliuose skaičių. Raseinių rajono bendruomenės šiame konkurse aktyviai dalyvauja nuo pat jo organizavimo pradžios. Suvokdamos, kad tik nuosekli ir sisteminga veikla gali padėti kurti eismo požiūriu saugią gyvenamąją aplinką, daugelis jų šiame konkurse dalyvauja nebe pirmus metus. Jau tapo graži tradicija, kad, vykdant saugaus eismo projektus, bendruomenės aktyviai bendradarbiauja su seniūnijų, policijos, švietimo ir kitų įstaigų bei organizacijų specialistais.

   Spalio 20-ąją Šiaulių apskrities policijos Raseinių rajono komisariato bendruomenės pareigūnus į saugaus eismo akcijas pakvietė visuomeninės organizacijos – Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ ir „Gabšių kaimo bendruomenė“. Jų metu policijos pareigūnai kartu su policijos bičiuliu Amsiumi ir bendruomenių nariais tikrino, ar mokiniai, atvykdami ir grįždami iš ugdymo ir mokymo įstaigų naudoja saugumą kelyje užtikrinančias priemones, ar eismo dalyviai laikosi saugaus elgesio kelyje taisyklių.

   Patikrinus Šiluvos gimnazijos mažuosius eismo dalyvius – pradinukus, paaiškėjo, jog dauguma jų segi atšvaitus prie striukių ar ant kuprinių, žino saugaus eismo taisykles. Tik vienas kitas prisipažino atšvaitą padėjęs į stalčių ar pamiršęs jį prisisegti.

   Autobusu iš mokyklos sugrįžę Gabšių kaimo vaikai labai nustebo stotelėje pamatę jų laukiančius policijos pareigūnus, šuniuką Amsį ir bendruomenės pirmininkę bei kitus narius. Kadangi  ne visi mokinukai turėjo atšvaitus, jiems buvo primintos saugaus elgesio kelyje taisyklės, dovanoti atšvaitai, liemenės su šviesą atspindinčiais elementais, jie saugiai pervesti per kelią ir palydėti namo.

   Renginių metu policininkai visus eismo dalyvius ragino būti atsargius kelyje ir gatvėje, laikytis saugaus eismo taisyklių, gautas apsaugos priemones – atšvaitus ir liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, naudoti pagal paskirtį, o ne giliai įkišti į kuprines ar padėti į stalčių. Deramai dėvimos šios priemonės padės kelyje jaustis saugiau, o vairuotojams – pamatyti pėsčiuosius eismo dalyvius.

atsisiųsti (26) atsisiųsti (27)

Raseinių r. PK info