Artėjant visų šventųjų dienai saugokime save ir savo turtą

Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienomis daugelis žmonių vyksta lankyti artimųjų kapų – keliuose padidėja transporto priemonių srautai ir eismas tampa intensyvesnis, padaugėja vagysčių atvejų iš paliktų be priežiūros transporto priemonių bei gyvenamųjų patalpų,  todėl žmonės privalo būti tam pasirengę.

                      Policija prašo gyventojų sąmoningumo, atidumo ir supratimo. Gyventojai ilgesniam laikui išvykdami iš namų, turėtų nepamiršti pasirūpinti savo turto saugumu, uždaryti langus, užrakinti duris, įjungti apsaugos sistemos priemones. Jei Jūsų bute ar name neįrengta signalizacija, tiesiog paprašykite kaimyno prižiūrėti savo būstą ar garažą.

                      Atvažiavę tvarkyti artimųjų kapų, nesudarykite sąlygų vagystėms, atidžiau rūpinkitės savo turtu. Palikdami automobilį nors ir trumpam, visada patikrinkite ar įjungta, ar patikimai veikia apsaugos sistema. Uždarykite langus bei stoglangius, užrakinkite duris, iš spynos ištraukite užvedimo raktelius. Taip pat stenkitės nepalikti ir daiktų automobilyje, na, o jei juos tenka palikti, būtinai paslėpkite, kad daiktai nebūtų matomi. Paprastai yra išdaužiami automobilių stiklai ir iš salono pavagiamos paliktos rankinės, nešiojami kompiuteriai, mobilieji telefonai, dokumentai ir t.t.

                      Dėl didelio kapinių lankytojų srauto ir intensyvaus eismo policija prašo vairuotojų būti itin atidžiais, kantriais ir pakančiais vieni kitiems. Primena, jog vykdami lankyti artimųjų kapų, neskubėtų, ir į tolimesnę kelionę išvyktų iš anksto. Svarbiausia, vairuotojams važiuoti neviršijant leistino greičio, segėti saugos diržus, praleisti pėsčiuosius, vykdyti kelio ženklų reikalavimus, policijos pareigūnų nurodymus. Be to, siekiant išvengti netikėtumų kelyje, siūlome iš anksto pasirūpinti savo transporto priemonės technine būkle (rekomenduojama pasikeiti padangas, pasitikrinti, ar veikia žibintų šviesos, stiklo valytuvai, yra stiklų ploviklio ir kt.)

                      Gyventojai turėtų atminti elementarias taisykles – išlipus iš automobilio tamsiu paros metu, apsirengti šviesą atspindinčią liemenę, o einant keliu – prisisegti atšvaitą ar pasišviesti kelią žibintuvėliu.

                      Taip pat policija prašo, pastebėjus prie kapinių, automobilių stovėjimo aikštelėse ar netoli jų įtartinus asmenis, įsidėmėti jų išvaizdą, užsirašyti įtarimą keliančių automobilių valstybinius numerius ir nedelsiant apie tai pranešti policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

                      Vėlinės – žmonių bendrumo, rimties ir susikaupimo metas. Pagerbkime mirusiuosius, saugokime vienas kitą ir jauskime atsakomybę už gyvuosius.

Raseinių policijos info