Kauno gastrolieriai įkliuvo Raseinių rajone

Vagystes iš gyvenamųjų patalpų, įtariama, įvairiuose Lietuvos rajonuose vykdę 28 metų Mindaugas Žemaitis  ir 36 metų  Giedrius Matulevičius iš Kauno buvo sulaikyti Raseinių rajone, Paraseinio kaime, kai į namus grįžo vyras, kurio namuose šeimininkavo šie nekviesti svečiai.

                      Balandžio 3 d. trumpam iš namų išvažiavęs  paraseiniškis grįžęs  pamatė atidarytą namo virtuvės langą ir iš kiemo neriančius du asmenis.  Vyras suvokė, kad tai bus, veikiausiai,  jo namus apšvarinę ilgapirščiai, šoko į savo automobilį ir nuvažiavo  bėglių  pasišalinimo kryptimi užblokuoti jiems išbėgimo į pagrindinį  kelią.  Tuo pačiu metu nusikaltėlių persekiotojas  telefonu apie vagystę ir vagių gaudynes pranešė policijos pareigūnams. Bėgliai, pamatę, kad tuo keliu nepaspruks, grįžo į sodybos kiemą ir pamėgino sprukti kitu keliu. Tačiau ir tai jiems nepavyko, nes šeimininkas  vėl jiems automobiliu užkirto kelią.   Netrukus į pagalbą drąsiam vyrui atvyko Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai. Vieną bėglį sulaikė policijos pareigūnai, o kitą nusivijo sodybos šeimininkas. Šiam vėl teko griebtis automobilio, kad pavytų sprunkantįjį. Pasivijęs jį ir iššokęs iš automobilio, vyras sušuko  „Stok!“. Tačiau bėglys nesustojo, o įsiropštė į jo „Renault Espace“, norėdamas jį pasisavinti ir su juo pasprukti. Automobilio savininkui galinėjantis su įžūliu plėšiku, pastarasis įkando jam į pirštą.  Tuo metu prie jų privažiavo netoliese patruliavęs  policijos pareigūnų ekipažas ir sulaikytajam uždėjo antrankius. Paaiškėjo, kad į Raseinių rajono gyventojo turtą kėsinosi atvykėliai iš Kauno, kurie su teisėsauga reikalų yra turėję ir anksčiau. 36 metų Giedrius Matulevičius už nusikaltimus yra teistas, tačiau jo teistumai jau išnykę, o Mindaugas Žemaitis pastaraisiais metais buvo teistas už viešosios tvarkos pažeidimą ir pasipriešinimą policijos pareigūnams. 

                       Abu sulaikytieji atsidūrė už grotų ir čia praleido iki rugsėjo 22 d., kol Raseinių apylinkės teismas jiems paskelbė teismo nuosprendį.

                      Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, metu buvo nustatyta, kad nuo šių metų kovo 20-osios iki balandžio 3-iosios Raseinių rajone šie du kauniškiai kėsinosi ir apvogė 5 gyvenamuosius namus – Sujainių ir Paraseinių kaimuose, Nemakščiuose,  Viduklėje bei Kalnujų miestelyje. Prieš patekdami į namo vidų, jie visada patikrindavo, ar nieko nėra namuose. Kai po įkyraus skambinimo durų skambučiu, jų niekas neatverdavo, vyrai, užkišę  atsuktuvą už plastikinių lango ar balkono durų, juos atstumdavo, kartais  išdauždavo stiklo paketą ir  patekdavo į vidų. Beje, pora kartų tokia patikra nepasitvirtino.  Nemakščiuose  vertingų daiktų ieškančius įsibrovėlius išgąsdino patale gulinti ligota moteris, kuri manė, kad šurmulį ir  šunelių lojimą namuose sukėlė į namus grįžęs žentas. Kai moteris jį pradėjo šaukti vardu, įsilaužėliai dėjo į kojas be laimikio.

                       Kalnujų miestelyje vagystė kauniškiams irgi nepavyko. Kai  paskambinę durų skambučiu, jie nesulaukė pasirodančių šeimininkų ir nusprendę, kad namuose nieko nėra,  atsuktuvu jau norėjo atstumti virtuvės langą, juos išbaidė pro praskleistas užuolaidas pasirodęs namo šeimininkės veidas ir pasigirdęs jos klausimas: „Ką čia darot?“       Pasirodo, moteris nepažįstamiems asmenims tiesiog nepanoro daryti durų, o kai pamatė, kad jie braunasi pro langą, tiesiog apstulbusi ėmė šaukti.

                      Kiti įsibrovimai į Raseinių rajono gyventojų namus buvo  pelningi: Sujainių kaime jie išsinešė aukso papuošalų už 2750 eurų, Viduklėje namo šeimininkė neteko juvelyrinių dirbinių ir pinigų, kurių bendra vertė 525 eurai, na, o Paraseinio kaime vagį sulaikęs vyras patyrė  beveik 1000 eurų turtinę žalą.

                      Rugpjūčio pabaigoje Šiaulių apskrities policijos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą ir bylą perdavė teisminiam nagrinėjimui. Rugsėjo 22 d. teisiamieji išgirdo Raseinių rajono apylinkės teismo nuosprendį: Giedrius Matulevičius nuteistas kalėti pusantriems metams, Mindaugas Žemaitis – vieneriems metams ir keturiems mėnesiams, tačiau bausmės vykdymas jiems atidėtas metams ir šešiems mėnesiams. Per pusmetį jie privalo nukentėjusiesiems atlyginti priteistą turtinę žalą.

                      Tyrimai dėl šių asmenų kituose rajonuose padarytų vagysčių tęsiamas.

Šaiulių AVPK info