Aikštės rekonstrukcija: kiek medžių bus iškirsta ir koks laikrodžio likimas?

Šiandien, spalio 23 dieną, Raseiniuose prasidėjo Nepriklausomybės gynėjų aikštės rekonstrukcijos darbai.  

Būrys darbininkų ir sunkiasvorė technika pradėjo daugeliui nemielą – medžių pjovimo procedūrą, taip pat buvo demontuotas ilgus metus laiką skaičiavęs aikštės centre stovėjęs laikrodis. 

Raseinių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Armando Mockaus pasiteiravus koks laikrodžio likimas ir kiek medžių bus dar iškirsta, šis patikino, kad medžių kirtimo darbai dar nepasibaigė, kirtimas dar bus tęsiamas, tačiau pagrindiniai medžiai jau pašalinti. Darbų tikslas – atverti aikštės vaizdą iš Vilniaus gatvės pusės, taip siekiant pritraukti žmones važiuojančius pro šalį. 

Architektas taip pat akcentavo, kad kai kurie medžiai bus atsodinti, o demontuotas laikrodis tikrai nebus išmestas, šiuo metu jis laikinai bus saugomas, netolimoje ateityje žadama jam surasti tinkamą miesto vietą, kur jis ir toliau galėtų skaičiuoti laiką. Senojo laikrodžio vietoje, turėtų iškilti naujas, labiau aikštės architektūrą atitinkantis apie 4-6 metrų aukščio laikrodis. 

Po aikštės rekonstrukcijos, jos vaizdas pasikeis iš esmės, bus įrengtos atskiros poilsio zonos, dviračių stovai, taip pat planuojama pastatyti paminklą generolui Jonui Žemaičiui – Vytautui. 

Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius tikina, kad jeigu oro sąlygos bus palankios,  aikštės tvarkymo darbai bus baigti jau kitų metų pavasarį.  

One thought on “Aikštės rekonstrukcija: kiek medžių bus iškirsta ir koks laikrodžio likimas?

Comments are closed.