Nauja „Lietuvos Junior Achievement“ vadovė – Andželika Rusteikienė

Jau daugiau kaip 20 metų veikianti ir per 20.000 moksleivių kasmet pasiekianti, ekonominio ugdymo lyderė Lietuvoje,  „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA)  turi naują vadovą – Andželiką Rusteikienę.  A. Rusteikienė, kuri buvo pirmoji jauna lietuvė pakviesta į Davosą, kasmetinį Pasaulio ekonomikos forumo metinį susitikimą 2015 metais, jau daugiau kaip 10 metų dirba su verslo sektoriumi. Buvusi „Investors‘ Forum“ strateginių ir komunikacijos projektų, skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ vadovė, tokių socialinių iniciatyvų  kaip „City alumni“, „Pasibelsk“, socialinio verslo akseleratoriaus „Socifaction“ bendraautorė ir Vilniaus universiteto socialinio verslo, verslo atsakomybės kviestinė dėstytoja, pasiruošusi sutelkti visas žinias ir patirtį jaunimo verslumo skatinimui.

„Ši organizacija man buvo viena iš „the best kept secret (geriausiai laikomų paslapčių)“ Lietuvoje. Organizacija, kuri suteikia jaunimui verslumo įgūdžių dar mokyklos suole, kuri turi platų mokytojų, verslo, alumni bei mokinių bendruomenių tinklą ir kasdiena keičia žmonių gyvenimus. Asmeniškai noriu plėsti LJA veiklą, priartinti verslą arčiau mokyklos bei diegti daugiau inovacijų ir 21 a. įgūdžių. Kartu mes plėsime komandą, ieškosime būdų efektyviau sujungti verslą ir mokyklas, plačiau diegsime šiuolaikines technologijas bei pasitelksime daugiau partnerių inovacijų diegimui mokyklose.“ – savo mintimis dalinasi naujoji Lietuvos Junior Achievement vadovė, Andželika Rusteikienė

Viešoji įstaiga „Lietuvos Junior Achievement“– 1993 metais įkurta didžiausia nevyriausybinė verslo ir ekonominio švietimo organizacija Lietuvoje. Organizacija siekia ugdyti Lietuvos jaunimą laisvosios rinkos dvasia, mokyti suprasti verslą ir ekonomiką, puoselėti iniciatyvą, verslumą, kūrybiškumą ir lyderio savybes.

Savo misiją ir tikslus LJA įgyvendina diegdama mokomąsias ekonominio ir verslumo švietimo programas. LJA siūlo daugiau kaip 10 skirtingų programų, parengia mokytojus, organizuoja jiems kvalifikacijos kėlimo seminarus, mokiniams respublikinius ir tarptautinius konkursus, renginius, rengia mokomąją medžiagą mokiniams ir metodinę medžiagą mokytojams. Viena populiariausių organizacijos programų – Mokomosios mokinių bendrovės. Tai yra moksleiviški startuoliai, kurie mokslo metais steigia realias bendroves, veikiančias pagal uždarosios akcinės bendrovės principus ir patiria visus tikro verslo etapus. Praėjusiais metais Lietuvoje buvo įsteigta beveik 200 moksleivų sartuolių ir šie skaičiai kasmet auga.

„Svarbu ugdyti talentus, kuriančius Lietuvai. Labai džiaugiuosi, kad į komandą jungiasi Andželika Rusteikienė, puikus žmogus, turintis unikalią patirtį, apjungiant Lietuvos verslą, valstybines institucijas, nevyriausybines organizacijas svarbioms visuomenei iniciatyvoms. Jos žinios, įdirbis jaunimo organizacijose, inovatyviame ir socialiniame versle turi didelę vertę mūsų organizacijai. Esu įsitikinęs, kad tai padės sukurti dar platesnę partnerystę, stiprinant mūsų jaunimo finansinio raštingumo, verslumo ugdymą ir jo pasiruošimą savarankiškai veiklai gyvenime. Kartu noriu padėkoti Justinui Noreikai už nuoširdų ir profesionalų darbą LJA. Jam vadovaujant, per tris pastaruosius metus, organizacija sustiprėjo ir atsinaujino. Justinas  tęs darbą LJA valdyboje visuomeniniais pagrindais“ – apie organizacijos pokyčius kalba „Lietuvos Junior Achievement“ valdybos pirmininkas Vladas Lašas.

Šiuo metu „Lietuvos Junior Achievement“ tinklą sudaro 374 mokyklos, kuriose dirba 424 mokytojai. LJA yra nevyriausybinė ne pelno siekianti organizacija, todėl prie jos gyvavimo ir sėkmingos plėtros kasmet prisideda 35 rėmėjai ir partneriai.

 Andželika Rusteikienė, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė, mob. 8 624 57 394, andzelika@lja.lt