Žvejyba ant ledo gali kelti pavojų (VIDEO)

Priešgaisrinės apsaugos ir  gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiemet jau nuskendo 11 gyventojų. Nuo žūties vandenyje buvo išgelbėta 10 žmonių. Artėjantį savaitgalį, neatsargiai besielgiantys žvejai, vėl gali ant vandens telkinių rizikuoti savo ir kitų gyvybėmis.

Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ir Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šiemet parengė du prevencinius trumpametražius vaizdo klipus apie pavojus ant ledo. Juose ugniagesiai gelbėtojai pateikia patarimų, kaip saugiai elgtis ant užšalusių vandens telkinių. Pasak Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojo vidaus tarnybos pulkininko leitenanto Evaldo Tamašausko, Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ir Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras jau ne vienerius metus bendradarbiauja siekdami sumažinti žuvusiųjų skaičių.

„Mūsų tikslas buvo parengti lankstinukus ir kitą vaizdinę medžiagą apie pavojus prie vandens telkinių vasaros ir žiemos metu, – sakė E. Tamašauskas. – Jau pernai buvo sukurti keli filmukai, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių vasarą. Na, o šiemet vienas iš sukurtų filmukų skirtas vaikų saugumui ant ledo, o kitas – įspėti žvejus. Be to, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai visus metus dalyvauja įvairiuose renginiuose, skirtuose moksleiviams ir suaugusiesiems. Jų metu demonstruojami praktiniai gelbėjimo darbai, aiškinama, kaip saugiai elgtis prie vandens. Ugniagesiai gelbėtojai, turintys daug praktinės patirties, pasakoja, kokios skaudžios pasekmės laukia žmonių, kurie neatsargiai elgiasi prie vandens telkinių.“

Tamašausko manymu, šiuolaikinėje visuomenėje jau neužtenka tradicinių informacijos sklaidos priemonių. „Visuomenei informuoti ir ją apsaugoti nuo nelaimių būtina naudotis socialiniais tinklais, per kuriuos greitai ištransliuojama vizuali informacija, kuri gali turėti stipresnį ir ilgalaikį poveikį gyventojams, kelti jų sąmoningumą. Vis dažniau ugniagesiams tenka vykti į nelaimių vietas, apie kurias praneša žmonės, be to, ne vienas jų sudrausmina ant ledo žaidžiančius vaikus,“ –  sakė jis.

Daugiau informacijos:

Dalia Dzimidienė

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM

Visuomenės informavimo ir analizės skyrius

Tel. (8 5)  271 6878, el. paštas dalia.dzimidiene@vpgt.lt