Žurnalistai domėjosi viešaisiais pirkimais ir politine situacija

 Jau tapo tradicija kiekvieną savaitę Savivaldybėje rengti spaudos konferencijas, kurių metu rajono žiniasklaidos atstovai tu galimybę pateikti Savivaldybės vadovams klausimus, sužinoti aktualijas.

   Praėjusią savaitę komandiruotėje praleidęs meras Algirdas Gricius papasakojo apie savo vizitą Sakartvele (Gruzijoje), kur jis lankėsi kartu su Kauno regiono savivaldybių merais. Vizito metu buvo susipažinta su vietos savivalda, verslo aplinka, atsivėrė bendradarbiavimo su Sakartvelu galimybės.

   Spaudos konferencijoje dalyvavę spaudos atstovai domėjosi viešaisiais pirkimais ir teismų priimtomis nutartimis, kuriomis tam tikri pirkimuose taikyti ekonominio naudingumo vertinimo kriterijai pripažinti neteistais ir Savivaldybei skirtos piniginės baudos – po 10 tūkst. Eur dėl Nepriklausomybės gynėjų aikštės rangos darbų projekto ir dėl Raseinių miesto V. Kudirkos kvartalo viešųjų erdvių ir gyvenamųjų vietovių patrauklumo didinimo rangos darbų projekto. Atkreiptinas dėmesys, kad šie pirkimai buvo organizuojami 2017-aisiais, kai Savivaldybės administracijai vadovavo š. m. balandį nušalintas administracijos direktorius, todėl manytina, kad Savivaldybei nepalankios teismų nutartys – buvusio direktoriaus vadovavimo administracijai rezultatas.

   Laimei, rangos darbai objektuose nėra sustabdyti ir projektus planuojama įgyvendinti numatytais terminais. Administracijos direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktorius funkcijas, Darius Ulickas apgailestavo, kad Savivaldybės specialistai savo kompetencijomis neprilygsta Lietuvos aukščiausiojo teismo teisėjams.

   Žurnalistai smalsavo, ar artimiausiu metu bus sudaryta nauja Savivaldybės tarybos valdančioji koalicija, kas bus teikiamas administracijos direktoriaus postui. Savivaldybės meras Algirdas Gricius atskleidė, kad šioms atsakingoms pareigoms bus tiekiamas tas kandidatas, kurį siūlys ir palaikys ne mažiau kaip trylika Tarybos narių. Šiuo metu jau žinoma, kad daugumos Tarybos narių simpatijas pelnė socialdemokratas Liudas Kavaliauskas. Gegužės 15 d. meras išleido potvarkį, kuriuo Raseinių rajono savivaldybės tarybai teikiama Liudo Kavaliausko kandidatūra į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Artimiausiame Tarybos posėdyje gegužės 23 d. Tarybos nariai slaptu balsavimu turės apsispręsti dėl šio kandidato.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė