Vyriausybė pritarė COVID-19 vakcinų pirkimui iš kompanijos „CureVac“

Vyriausybė per trečiadienio pasitarimą pritarė beveik 1,4 mln. vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) dozių pirkimui iš farmacijos kompanijos „CureVac“. Būtent toks vakcinų kiekis atitenka Lietuvai pagal išankstinę pirkimo sutartį, kurią visų Europos Sąjungos (ES) valstybių vardu sudarė Europos Komisija (EK).

„CureVac“ kuriama vakcina į Lietuvą bus pristatyta po to, kai ją užregistruos EK. Farmacijos kompanija dar nėra pateikusi registracijos prašymo.

Šiuo metu ES yra užregistruota tik viena vakcina nuo COVID-19, kurią sukūrė kompanijos „BioNTech“ ir „Pfizer“. Pirmos šios vakcinos siuntos į Lietuvą atkeliavo gruodžio 26 ir 28 d.

Registracijos jau laukia antroji vakcina, sukurta farmacijos kompanijos „Moderna“. Šios vakcinos vertinimo išvadą Europos vaistų agentūra ketina paskelbti sausio 6 d.

Lietuva yra sudariusi sutartis su šešiais vakcinų gamintojais ir iš jų ketina įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių. Jų turėtų užtekti paskiepyti bent 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskiepytų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

SAM Spaudos tarnyba