VšĮ Šiluvos piligrimų centras įgyvendiną projektą „Šiluvos piligrimų centro ir Kauno arkivyskupijos kurijos istorinio turinio skaitmeninimas“

VšĮ Šiluvos piligrimų centras įgyvendina projektą „Šiluvos piligrimų centro ir Kauno arkivyskupijos kurijos istorinio turinio skaitmeninimas“, projekto kodas Nr. 06-015-K-0017.

Projekto tikslas – sukurti kultūrinio turizmo maršrutus panaudojant skaitmenines priemones, siekiant atskleisti periferinių vietovių įtaką istoriniam-kultūriniam laukui Lietuvoje.

Siekiamas rezultatas – papildyta E-kultūros bazė reikšmingais istoriniais archyviniais dokumentais, jais vadovaujantis bendradarbiaujant su akademikais sukurtas kultūrinio turizmo maršrutas, kurio pagrindas – audiovizualinis turinys.

Turizmo sektorius, kaip ir kiekvienas kitas šalies ekonomikos sektorius, susiduria su kasmet augančia pasauline konkurencija. Pasaulio Ekonomikos Forumo duomenimis 2019 m.  kelionių ir turizmo konkurencingumo indekse Lietuva tarp 140 valstybių užima tik 59 vietą, o Šiaurės Europos regione – paskutinę. Tai rodo, kad nors Lietuvoje ir pastebimas turizmo sektoriaus augimas (Lietuvos Statistikos Departamento duomenimis, nuo 2015 m. iki 2018 m. atvykstančių turistų skaičius kasmet didėjo maždaug po 10%), kaimyninių šalių  augimas yra spartesnis.

 Religija jau labai ilgą laiką yra stiprus motyvas keliauti. Tai patvirtina UNWTO duomenys – kiekvienais metais apie 300 – 330 mln. turistų apsilanko religinėse traukos vietose, pasaulyje įvyksta apie 600 mln. nacionalinių ir tarptautinių religinių kelionių, iš kurių 40% vyksta Europoje. Taigi, religinio turizmo potencialas yra didelis ir jis kasmet didėja. Vis populiarėjanti autentiškų patirčių, gyvenimo pusiausvyros paieška turizmo sektoriuje skatina turizmo pokyčius. Turizmo pramonė palaipsniui tolsta nuo masinio turizmo ir orientuojasi į tam tikros rinkos vartotojų psichologinių poreikių patenkinimą. Piligriminiai žygiai ar religinės kelionės vyksta pėsčiomis, dviračiais, autobusais, automobiliais, o  kelionės programos vis labiau apima elementus, susijusius su kelionės motyvais (pavyzdžiui, aplankant kitas religines vietas kelyje). Ekspertai nurodo, kad ši turizmo niša yra  atsparesnė ekonominiams nuosmukiams, nei bet kuri kita. Religinis turizmas gali būti viena iš veiksmingiausių priemonių, skatinančių integraciją ir darnų regiono vystymąsi. Jis didina supratimą apie bendrą žmonijos paveldą ir suteikia išteklių jo išsaugojimui bei gali prisidėti prie vietos plėtros ir ugdo kultūrinį supratimą. Pasak Spar Market  Research, pasaulinė religinio turizmo rinka, nepaisant COVID pandemijos, nuo 2021 m. auga. Planuojama, jog metinės investicijos rinkoje religiniam turizmui per metus didės 6,25 proc.

Atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, VšĮ Šiluvos piligrimų centras įgyvendiną projektą, kurio tikslas – sukurti kultūrinio turizmo maršrutus panaudojant skaitmenines priemones, siekiant atskleisti periferinių vietovių įtaką istoriniam-kultūriniam laukui Lietuvoje. Planuojamas projekto rezultatas – atrinktas bei suskaitmenintas istorinis turinys susijęs su Šiluva, paruoštas kultūrinio turizmo maršruto prieigos bei viešam naudojimui pateiktas animacinis filmas su svarbiausia vietos istorija – Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimu Šiluvoje.

Projektu prisidedama prie 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos valstybės skaitmeninimo plėtros programos pažangos priemonės Nr. 08-001-04-01-03 „Investicijos į kultūros išteklių skaitmeninimą ir prieinamumą“ veiklos „Kultūros turinio skaitmeninimas, siekiant kurti šiuolaikinio vartotojo poreikius atitinkančius produktus ir paslaugas (konkursas)“ įgyvendinimo.

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis.

Bendra projekto vertė – 108 628 Eur

Projekto laikotarpis: 2024 m. 10 mėn. – 2026 m. 04 mėn.

Kontaktinis asmuo: Silvija Čižaitė-Rudokienė, info@siluva.lt

 

 

 

VšĮ Šiluvos piligrimų centro informacija