Visuomenei pristatyta nauja rašytojo E. Ignatavičiaus knyga „Nepabūgę laisvės“

Nuotr. Rūta Gudžiūnienė. Kęstutis Užemeckas

Kovo 16-ąją, kada prisimenami ir pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje lankėsi mūsų kraštietis rašytojas Eugenijus Ignatavičius, kuris visuomenei pristatė savo naujausią dokumentinių apybraižų knygą „Nepabūgę laisvės“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Su juo kartu atvyko ir knygos autoriui talkino raseiniškiams gerai pažįstamas kraštotyrininkas ir daugelio knygų autorius, Simono Stanevičiaus bendrijos tarybos pirmininkas Antanas Pocius.

Renginį vedė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkas Jonas Brigys.

Susitikti su Eugenijumi Ignatavičiumi atvyko LR Seimo Pirmininko Arvydo Nekrošiaus padėjėjas Kęstutis Užemeckas, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys, Raseinių Garbės pilietis, knygos leidimo rėmėjas Česlovas Kenstavičius, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė ir šio skyriaus vyriausioji specialistė Silvija Čižaitė-Rudokienė, Raseinių miesto seniūnas Artūras Milašauskas, Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, Paupio mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Vytautas Dargvainis ir nemažas E. Ignatavičiaus kūrybos gerbėjų būrys.

Prieš suteikdamas knygos autoriui žodį, Jonas pasiūlė susirinkusiems pažiūrėti trumpą filmuką, kuriame Eugenijus Ignatavičius braido po tuščius laukus, ieškodamas savo gimtųjų namų. Ir suranda… vietą, kur kažkada stovėjo jo gimtieji namai. Stovėdamas tame mažame paparčiais ir krūmais apaugusiame žemės lopinėlyje rašytojas prisiminė vaikystę, tėvus, kaimynus ir jų likimus.

Pastebėjimais apie knygą pasidalino Antanas Pocius ir renginio vedėjas Jonas Brigys, o Eugenijus Ignatavičius supažindino su kelių knygos apybraižų pagrindiniais herojais, gyvenusiais ir aktyviai dalyvavusiais partizaniniame judėjime, kuris tęsėsi bemaž dešimtmetį. Knygos turinio įspūdį sustiprino demonstruojamas dokumentinis filmas „Stirna“, sukurtas pagal E. Ignatavičiaus scenarijų.

Po knygos pristatymo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė padėkojo knygos autoriui ir su juo kartu atvykusiam Antanui Pociui bei įteikė jiems po kuklų suvenyrą. Padėkos raštą už nuolatinį dėmesį kraštiečių kūrybai, neabejingumą, dosnią, nesavanaudišką paramą organizuojamiems bibliotekose renginiams ji įteikė Raseinių rajono Tarybos nariui, Raseinių garbės piliečiui Česlovui Kenstavičiui.

Rašytoją naujos knygos išleidimo ir pristatymo proga taip pat pasveikino, sėkmės palinkėjo ir kuklias atminimo dovanėles įteikė visi aukščiau paminėti renginio svečiai.

Po susitikimo prie rašytojo stalelio rikiavosi susitikimo dalyviai, norintys įsigyti naująją knygą su autoriaus autografu.

Autorė Rūta Gudžiūnienė

no images were found