Viduklėje pašventintas modernus gaisrinis automobilis

Vakar, spalio 2 dieną, dalyvaujant rajono merui Algirdui Griciui, mero pavaduotojai Gitanai Rašimienei, Viduklėje klebonas Albertas Stanulis pašventino itin modernų gaisrinį automobilį. Rajono vadovai, įteikdami automobilio raktelius, palinkėjo, kad juo kuo rečiau reikėtų naudotis.

   Kaip sveikinimo žodyje sakė rajono meras Algirdas Gricius, pirmiausiai už tai reikėtų padėkoti Tarybos nariui Steponui Naciui, nuo kurio ir prasidėjo šis, į Europos regioninės plėtros fondus atsigręžęs projektas. Raseinių priešgaisrinės saugos tarnyba kartu su Šilalės rajono priešgaisrine tarnyba ir Grudeko savivaldybe (Lenkija) ėmėsi įgyvendinti 18 mėn. trukmės projektą ,,Bendras Lietuvos–Lenkijos valstybinių priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų patobulinimas“. Šiuo projektu siekiama padidinti jungtinių savivaldos lygmens priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų efektyvumą Lietuvos ir Lenkijos pasienyje. Bendra projekto vertė – 706 690 Eur, iš kurių Raseinių priešgaisrinei saugos tarnybai atitenka 225 687 Eur. Net 85 proc. lėšų skiria Europos regioninės plėtros fondas ( 191 833,95 Eur), o Savivaldybei lieka prisidėti 15 proc. (33 853,05 Eur). Įgyvendinat projektą bus rengiamos ugniagesių šventės, ugniagesių mokymo ir mainų programos bei parašyta bendra, visų paramos gavėjų tarnybų, prevencinė priešgaisrinės saugos programa, kuri bus įgyvendinta ugniagesių šventės metu. Tačiau svarbiausia – Raseinių priešgaisrinės saugos tarnyba įsigijo naujutėlaitį, šiuolaikišką gaisrinį automobilį su visa reikalinga modernia įranga gaisrams gesinti ir gelbėjimo darbams atlikti.
   

Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybos direktorius Robertas Sitavičius džiaugėsi, kad Savivaldybės vadovas iškart idėją suprato, jog modernus gaisrinis automobilis tarnybai – ne prabanga, o būtinybė, norint efektyviai ir laiku suteikti pagalbą. Nors tarnyba turėjo įsigijusi palyginti geros būklės naudotų vakarietiškų gaisrinių automobilių, tačiau šiandien biudžete vargiai būtų pavykę surasti lėšų naujam, apie 200 tūkst. Eur kainuojančiam automobiliui.

   Projektas vykdomas kompensavimo būdu: Savivaldybė skirs lėšų sumokėti už automobilį ir mokymus, o pateikus mokėjimą pagrindžiančius dokumentus agentūra tas lėšas grąžins.

   Kaip teigia R. Sitavičius, tarnyba šiuo metu turi 10 ne pirmos jaunystės gaisrinių automobilių, o rajone esančios šešios ugniagesių-gelbėtojų komandos kone kasdien pagal iškvietimus skuba į pagalbą, tad projekto metu vykdomos programos ir naujas automobilis – tikra paspirtis tarnybai.

no images were found