Vasaros palydų šventė Lenkelių kaimo bendruomenėje

Rugpjūčio 28 dieną Lenkelių kaimo bendruomenėje įvyko šauni šventė “Sudie, vasarėle“. Stacionarioje lauko scenoje, įrengtoje prie bendruomenės namų, susirinkusiuosius pasveikino bendruomenės pirmininkė Asta Gargasienė. Ji linkėjo linksmai drauge praleisti laiką, pabendrauti, aplankyti parengtą rankdarbių parodą, vaikus paragino aktyviai dalyvauti edukacijose.

Kartu su Lenkelių kaimo bendruomene išlydėti vasarėlę, pasidžiaugti saulėta diena atvyko daug svečių. Su gražia švente sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Arvydas Nekrošius ir jo patarėja Skaidrutė Žuvelaitienė, Raseinių rajono savivaldybės Tarybos nariai Diana Kaupaitienė, Jonas Vazgys, Vincas Blinstrubas ir Vaidas Kuzmarskis. Į šventę atvyko Mirklių bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė,  Kaimų bendruomenės „Milašaičių Dubysa“ atstovė seniūnaitė Laima Jokilaitienė, Kilupių bendruomenės atstovai seniūnaitis Aurimas Gelžinis ir bendruomenės tarybos narė Lina Šalvaitienė. Svečiai atvežė dovanų, linkėjo sėkmės ir kūrybingumo organizuojant šventes, mokymus, edukacijas ir daug kitų gražių bei naudingų veiklų, padedančių telkti bendruomenę.

Šventės metu buvo pagerbta 10 bendruomenės narių, švenčiančių gražius asmeninius jubiliejus. Tai Irena Bulotienė, Elena Dapkienė, Česlovas Andriulis, Danutė Kareivienė, Antanas Račas, Ramutė Visockienė, Edvardas Velionis, Rima Navickienė, Mantas Urba ir Brigita Velionytė. Jiems skambėjo nuoširdūs sveikinimo žodžiai, buvo įteiktos atminimo dovanos. Bendruomenės pirmininkės ir tarybos dėmesio bei padėkos raštų sulaukė gražiausių sodybų savininkai Genovaitė ir Sigitas Dimšai,  Birutė ir Česlovas Andriuliai bei Janina ir Juozas Kairaičiai.

Šventės dalyvius visą popietę linksmino Raseinių rajono kultūros centro gyvo garso grupė „Bandom“, Mirklių kaimo bendruomenės vokalinis ansamblis „Okta-va“. Nestokojančios sąmojo ir kandaus žodžio Lenkelių kaimo bendruomenės humoro grupės „Etik-Mat“ narės Zita Neverdauskienė, Janina Velionienė ir Gražina Toleikienė žiūrovams suvaidino dvi inscenizacijas, kuriose taikliai pademonstravo besiveržiančiųjų į televizines „žvaigždes“ juokingas pastangas bei išjuokė begalinį kai kurių žmonių gobšumą. Nuoširdžiomis savo kūrybos eilėmis dalijosi mokytoja Irena Bulotienė.

Šiemet Lenkelių kaimo bendruomenė dalyvauja VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamame saugaus eismo konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2022-2023“ . Todėl į renginį atvykęs  Raseinių policijos Bendruomenės pareigūnas – Šiaulių apskr. VPK Raseinių r. PK Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Darius Jonaitis pakvietė mažus ir didelius šventės dalyvius artimiau susipažinti su policininko profesija. Pareigūnas aprodė naujausią automobilį su visa policijos veiklai reikalinga įranga, įjungė švyturėlius, leido rankose palaikyti antrankius, „bananą“ ir „ežį“, apsivilkti apsauginę liemenę. Šventės dalyviai buvo skatinami saugiai ir atsakingai elgtis kelyje, prisiminti Kelių eismo taisykles ir jų laikytis. Policijos bičiulis Amsis ir jo kolega Peliukas Mikis su aktyviausiais saugaus eismo akcijos „Būk matomas kelyje“ dalyviais pasidalijo atšvaitais ir šviesą atspindinčiomis liemenėmis.

Dar viena puiki edukacija, tinkanti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems vyko pievelėje prie bendruomenės namų, kur įsikūrė Irmanto Tarnausko ir Onos Šarauskienės veislyno „Kalnų šuo“ nuostabieji Zenenhundų veislės šunys. Veislyno savininkai besidomintiems jų augintiniais, išsamiai pasakojo apie šunų maitinimą, priežiūrą, dresiravimą, kiekvieno šuniuko charakterio ypatumus ir daug kitų įdomių dalykų. Šventės dalyviai domėjosi bendruomenės namuose parengta rankdarbių bei dailės darbų paroda – Zitos Neverdauskienės iš vilnos nuveltais rankdarbiais, Rimos Jonaitienės mezginiais, Pauliaus Bruniaus popieriaus lankstiniais, Gitos Gliaudytės tapytais paveikslais.

Šventei besibaigiant, praalkusieji galėjo pasivaišinti šaltais užkandžiais ir koldūnais, paskanauti gardžios giros. Skambant nuotaikingai muzikai aikštėje ėmė suktis šokėjų poros. Bendruomenės nariai ir svečiai dar ilgai bendravo, linksminosi, aptarinėjo bendradarbiavimo planus. Šio renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems dalyviams ir svečiams už sveikinimus ir linkėjimus, už dovanas ir gerą nuotaiką. Kultūrinių renginių organizatorei Tomai Globienei – už puikiai pravestą šventę. Už galimybę surengti šias vasaros palydėtuves lenkeliškiai dėkingi rėmėjams Genovaitei ir Sigitui Dimšams, Birutei ir Česlovui  Andriuliams, Janinai  ir Edvardui Velioniams, Gražinai ir Jonui Toleikiams, Marijonai Adomaitienei, Zitai ir Jonui Neverdauskams, Janinai ir Juozui Kairaičiams, Rasai ir Tomui Vabalams, Astai ir Dariui Gargasams. Renginį globojo Raseinių rajono savivaldybė.

 Lenkelių kaimo bendruomenės narė Jolanta Gudeikytė