Valstybinės reikšmės keliuose – ypač sudėtingos meteorologinės sąlygos

Šį rytą dėl buvusio ir besitęsiančio snygio didžiojoje dalyje valstybinės reikšmės kelių įsigalioja ypač sudėtingos meteorologinės sąlygos. Esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms įprasti valymo terminų, darbo trukmės, sniego sluoksnio storio, dangos būklės rodiklių reikalavimai nebegalioja, pagrindinis uždavinys – išlaikyti eismą keliuose.
Esant minėtoms sąlygoms, reikalavimuose numatyta, kad I-jame kelių priežiūros lygyje galimi tik trumpalaikiai eismo sutrikimai. II kelių priežiūros lygyje – eismas gali sutrikti ne ilgiau kaip iki 4 val., III – iki 8 val., IV – iki 10 val., V – iki 24 val.
Minėtos sąlygos I-jame priežiūros lygyje kol kas skelbiamos iki rytojaus 6 val. ryto, kituose keliuose – iki gruodžio 14 d., 6 val. ryto.
Praėjusią parą buvo nuvalyta ir nubarstyta 17449,487 kilometrai valstybinės reikšmės kelių. Jiems prižiūrėti prireikė beveik 150 AB „Kelių priežiūra“ technikos vienetų, tuo metu naktį iš sekmadienio į pirmadienį dvigubai – beveik 300 mechanizmų. Išbarstyta 1236 tonos druskos, 274 tonos mišinių; išpurkšta 332 m3 tirpalo kelių slidumui mažinti.
Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai visoje šalyje išlieka provėžoti, slidūs, vietomis padengti prispausto, pažliugusio ar puraus sniego sluoksniu iki 20 cm. AB „Kelių priežiūra“ slidžius kelių ruožus valo ir barsto, tačiau dėl snygio kelių dangos greitai vėl padengiamos nauju sniego sluoksniu, todėl vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelių būklę ir meteorologines sąlygas bei rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.
Visą informaciją apie kelių būklę ir eismo sąlygas valstybinės reikšmės keliuose galima sužinoti www.eismoinfo.lt arba paskambinus į visą parą dirbantį Eismo informacijos centrą trumpuoju tel. numeriu 1871 bei 8 (5) 232 9677. Juo vairuotojai taip pat gali ir perduoti informaciją apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt.