Už viso gyvenimo nuopelnus apdovanotas prof. habil. dr. Antanas Norkus

 Raseinių miesto garbės pilietis prof. habil. dr. Antanas Norkus gavo dar vieną pelnytą apdovanojimą. Prestižinis savaitraščio „Lietuvos sveikata“ apdovanojimas mokslininkui skirtas už viso gyvenimo nuopelnus ir įteiktas iškilmingos konkurso „Metų vadovas 2019“ laureatų pagerbimo ceremonijos metu.

   „Nuoširdžiai sveikinu mūsų Raseinių miesto garbės pilietį Antaną Norkų, kurio indėlis į medicinos mokslo pažangą nusipelno didžiausios mūsų visų pagarbos. Tikiu, kad būtent tokie žmonės kaip profesorius Antanas Norkus ir yra didžiausias mūsų Tautos turtas, atrama ir viltis“,- teigia Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis. ¸

Prof. habil. dr. Antano Norkaus nuopelnai

   Raseinių miesto garbės piliečio Antano Norkaus nuopelnai medicinos mokslui tiesiog pribloškia savo gelme ir profesionalumu, tad čia paminėsime tik dalį jų.

   Profesorius – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Endokrinologijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, gydytojas endokrinologas, daugiau kaip 450 mokslinių straipsnių cukrinio diabeto ir endokrinologijos temomis autorius ir bendraautorius Lietuvos ir užsienio mokslo leidiniuose. Su bendraautoriais išleido 11 monografijų cukrinio diabeto ir endokrinologijos temomis, 5 vadovėlius endokrinologijos temomis. Įvairių nacionalinių, tarptautinių mokslinių renginių endokrinologijos temomis organizatorius, organizacinių komitetų narys, doktorantų darbų mokslinis vadovas, disertacijų gynimo tarybų pirmininkas, narys, oponentas.

Konkurso laureatai

   Kartu su profesoriumi Antanu Norkumi buvo apdovanoti ir kiti iškilūs šalies medikai. Konkurso „Metų vadovas 2019“ laureatais tapo:

LSMU ligoninės Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius (universitetinių, respublikinių gydymo įstaigų kategorija).

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiasis gydytojas Virginijus Žalimas (regioninių ir rajoninių gydymo įstaigų kategorija).

Šeškinės poliklinikos direktorė Daiva Kanopienė (pirminė sveikatos priežiūros grandis).

Vitalijus Orlovas, „Affidea Lietuva“ (privačių gydymo įstaigų kategorija).

Tuo tarpu Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai, LSMU Skubiosios medicinos klinikos vadovas doc. dr. Kęstutis Stašaitis pelnė apdovanojimą  „Profesijos autoritetas 2019“.

Pagerbta ir  jaunosios kartos atstovė, Nacionalinio vėžio instituto Galvos-kaklo ir odos navikų chirurgijos skyriaus gydytoja Otilija Kutanovaitė. Jai atiteko apdovanojimas „Kylanti žvaigždė 2019“.

   Raseinių rajono savivaldybės vardu sveikiname visus konkurso laureatus ir ypač mūsų vertinamą ir branginamą prof. habil. dr. Antaną Norkų. Netrukus publikuosime interviu su šiuo iškiliu žmogumi.

Raseinių rajono savivaldybė