„Švietimo ateities forumas“: tik žinodami, koks turi būti geras šių laikų mokytojas, galime rasti būdų jam tokiu tapti

Kompetencijos ar asmeninės savybės, pažįstantis save ar mokinius, bendraujantis su tėvais ar tik su mokiniais,– koks turi būti geras šiuolaikinis mokytojas birželio 16 d. vyksiančioje diskusijoje svarstys pedagogai, tėvai, studentai, mokslininkai, švietimo darbuotojai ir visi, kuriems rūpi švietimo ateitis. Diskusiją organizuoja „Švietimo ateities forumas“, planuojama, kad dalyvaus apie 400 pedagogų iš visų Lietuvos regionų.

„Siekdami atsiliepti į idėją mokytojas prestižinė profesija iki 2025, taip pat norėdami į mokyklas ir darželius pritraukti jaunų specialistų ir padėti esantiems pedagogams susivokti, kas kuria mokytojo prestižą, sukvietėme mokytojus į diskusiją. Pagrindinis mūsų tikslas – įvardinti mokytojo savybes ir kompetencijas, kurios visuotinai atrodo svarbiausios. Tik tuomet žinosime, kokia kryptimi toliau ugdyti esamus ir būsimus mokytojus“, – sako Vilniaus universiteto profesorė edukologė Vilija Targamadzė, „Švietimo ateities forumo“ prezidentė.

Pasak prof. Vilijos Targamadzės , šiuolaikinis mokytojas susiduria su daugeliu iššūkių. Tiek mokinių, tiek tėvų lūkesčiai pedagogams gerokai išaugę, pats profesijos prestižas yra nepelnytai sumenkęs, o ir mokytojai stokoja paramos sistemos. Be to, keičiantis visuomenei, keičiasi ir mokytojo profesijos standartai, į ugdymo/si procesą dažnai aktyviai įsitraukia ir tėvai, kurie turi daug gerų ketinimų, bet neretai stokoja pedagoginių žinių, gebėjimų. Galų gale, yra tikrai daug tiek jaunų, tiek vyresnio amžiaus žmonių, kurie mielai imtųsi pedagoginio darbo, tačiau turime padėti jiems pasiruošti. Todėl ši diskusija yra svarbi, nes tik diskutuojant galima išsigryninti, koks turi būti šiuolaikinis mokytojas ir surasti būdus, kaip tokiu tapti.

Apie „Švietimo ateities forumą“

„Švietimo ateities forumas“ – savanoriškumo pagrindu veikianti organizacija, vienijanti mokslininkus, pedagogus, švietimo darbuotojus ir visus fizinius ir juridinius asmenis, kurie suinteresuoti Lietuvos švietimo sistemos vystymu ir tobulinimu. Forumas įsteigtas 2017 metų gruodžio mėnesį, savo veiklą kreipia į Lietuvos švietimo ateities kūrimą.

Numatoma programa:

Vieta: Vilniaus Kolegijos Verslo fakultetas (Didlaukio g. 49)

10:00 – 10:15 Švietimo ateities forumo pristatymas

10:15 – 11:45  Pranešimai tema „O kas tas geras mokytojas?“

 

Pranešėjai:

Emilija Malinauskaitė – ugdymo kokybės vadovė, „Vaikystės sodas“

Solveiga Grudienė – švietimo lyderystės konsultantė

Jokūbas Augas – mokinys, Kėdainių raj. Akademijos gimnazija

Virginija Birenienė – Metų mokytojo 2017 premijos laureatė, Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos fizikos mokytoja ekspertė

Virginijus Savukynas – žurnalistas, laidų vedėjas

 

11:45 – 12:45 Diskusija grupėse

12:45 – 13:30 Pietūs

13:30 – 14:30 Diskusijos apibendrinimas

Daugiau informacijos:

Vaiva Juškienė

„Švietimo ateities forumas“

El. paštas: svietimo.forumas@gmail.com 

https://www.facebook.com/svietimo.forumas.3