Šventes pasitikime be problemų

Šv. Kalėdos – šventė, o ne darbų ir pareigų vykdymo maratonas. Susitaikykime su tuo, kad visko, ko norėtumėme, padaryti nespėsime, todėl pasimėgaukime Kalėdų nuotaika: pažiūrėkime į žybsinčią eglutę, pasiklausykime šventinės muzikos, išeikime pasivaikščioti. Artėjant šventėms turėtume pasvajoti, kaip smagiai leisime laiką ir ilsėsimės. Tačiau dauguma jaučiamės blogai. Kodėl?

   Priežastis gali būti ir mūsų skolos. Neveltui sakoma: skola – ne rona, neužgis. Geriausia ją užgydyti iki didžiųjų švenčių.

   Taigi pamąstykime, gal ką pamiršom per gyvenimo rūpesčius, gal kas laukia skolos ir tikisi Jūsų geranoriškumo.

   O kaip gyvena mūsų Savivaldybė? Kiek skolingi ir už ką mūsų rajono gyventojai? Tiksli statistika nuolat kinta. Tačiau didžiausi įsiskolinimai Savivaldybės biudžetui – rinkliavos mokestis už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, kurie šiuo metu siekia 477,5 tūkst. Eur, žemės nuomos mokesčio įsiskolinimai – 81 tūkst. Eur.

   Savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms paslaugų gavėjai skolingi ne ką kukliau. 2017 m. gruodžio 1 d. buvo skolingi apie:

  • 9,5 tūkst. Eur – UAB ,,Raseinių vandenys“;
  • 125 tūkst. Eur – UAB „Raseinių šilumos tinklai“;
  • 16,5 tūkst. Eur – SĮ „Raseinių butų ūkis“.

   Susimąstykim, ką reiškia tokios skolos? Fiziniams ir juridiniams asmenims – tai galbūt didelis galvos skausmas, o Savivaldybės įmonėms sunkumai vykdant veiklą, teikiant paslaugas ir negaunant už jas pajamų. Įmonės priverstos teikti paslaugas, o lėšų medžiagoms, kurui įsigyti, darbuotojų atlyginimams mokėti ir kitoms išlaidoms trūksta.

   Vieni skolininkai iš paskutiniųjų stengiasi jas likviduoti, kiti delsia ir suklūsta tik gavę raginimus ar net teismo sprendimus. Tačiau labiausiai neramina piktybiškai nemokantys mokesčių.

   Primename, kad rinkliavos ir žemės nuomos mokesčio skolininkai, praradę senus mokėjimo pranešimus, gali gauti jų kopijas Savivaldybės administracijoje (V.Kudirkos g. 5, Raseiniai), įsiskolinę įmonėms gyventojai turi kreiptis į paslaugų teikėjus.

   Anksčiau ar vėliau visiems skolininkams bus siunčiami raginimai padengti skolas. Jų nepadengusiems žmonėms bus pradėtos procedūros išieškoti jas teismo keliu. Tai pareikalaus iš mokėtojų papildomų lėšų. Be to, informuojame, kad šiuo metu rinkliavos mokesčiui delspinigiai neskaičiuojami, bet ateitis neaiški. Lietuvos Respublikos Seimas 2017 m. gegužės 23 d. pakeitė rinkliavų įstatymą. Jo pakeitimai, kurie įsigalios nuo 2018 m. sausio 1 d., numato, kad už nesumokėtą arba pavėluotai sumokėtą vietinę rinkliavą, Savivaldybės taryba turi teisę nustatyti delspinigius. Kaip ji pasielgs, dar nežinia.

   Paskubėkime visi atsiskaityti už komunalinių atliekų surinkimą ir kitus mokesčius nustatytu laiku. Gavus sąskaitas, bet iškilus neaiškumams ar pastebėjus klaidų, privalu kreiptis į Savivaldybės administracijos ar įmonių specialistus, kurių kontaktai yra pateikiami pranešimuose, ir duomenys bei sąskaitos bus patikslinti.

   Taigi, rekomenduojame bendromis pastangomis mažinti susikaupusias skolas, nuo to gyvenimas palengvės visiems – tiek skolininkams, tiek paslaugų teikėjams.

   Pasitikime didžiąsias šventes nusikratę skolų portfelio. Šviesių šv. Kalėdų ir laimingų 2018-ųjų!

 

Savivaldybės administracija