Suvaldykite blaškančias programėles: tai padaryti padės paprasčiausi nustatymai

Remiantis dirbtinio intelekto duomenų bendrovės „data.ai“ ataskaita, 2021 metais mobiliųjų įrenginių naudojimas pasiekė rekordinį skaičių – vartotojas vidutiniškai beveik 5 valandas per dieną praleidžia telefono programėlėse. Aplikacijų siunčiami pranešimai ar nesibaigiantis turinio srautas neretai blaško vartotojus, tačiau šiuos dirgiklius sumažinti galima paprasčiausiais programėlių nustatymais.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas teigia, kad populiariausių aplikacijų nustatymai bei funkcijos ne tik leidžia atsisakyti varginančio turinio ar pranešimų, bet ir padeda efektyviau jas valdyti.

1. „Messenger“ – valdykite prisijungimą ir pranešimus. Šalia jūsų vardo esantis žalias taškelis praneša kitiems vartotojams, kad šiuo metu esate prisijungęs ir pasiekiamas. Tačiau šią funkciją galite apriboti vos keliais paspaudimais. Pirmiausia, reikės atsidaryti „Messenger“ aplikaciją ir spustelėti savo profilio piktogramą, kurią rasite kairiajame viršutiniame ekrano kampe. Paspauskite „Active Status“ ir išjunkite parinktį „Show when you’re active“. Riboti žinučių srautą taip pat galite užtildydami pokalbius ar išjungdami aplikacijos pranešimus. Norint nutildyti pokalbį, paslinkite susirašinėjimo eilutę į kairę pusę ir spustelėkite „More“ bei „Mute“. Visus programėlės pranešimus „iPhone“ telefonuose nutildysite skiltyje „Settings“ > „Notifications“ pasirinkę „Messenger“ aplikaciją ir išjungę parinktį „Allow Notifications“. „Android“ įrenginiuose bakstelėkite „Settings“ > „Notifications“ ir pasirinkite programėlę, kad išjungtumėte jos pranešimus.

2. „Instagram“ ir „TikTok“ – nusistatykite laiko limitą ir pertraukėles. Naudinga funkcija „Daily Limit“ primins uždaryti programėlę, kai joje praleisite per daug laiko. Atidarykite „Instagram“ ir bakstelėkite savo profilio nuotrauką apatiniame dešiniajame kampe. Spustelėkite trijų linijų piktogramą dešiniajame puslapio kampe ir pasirinkite „Your activity“ > „Time spent“, skiltyje „Manage Your Time“ rinkitės „Set daily time limit“ („iPhone“) arba „Set daily reminder“ („Android“). Nustatykite norimą dienos laiko limitą – nuo 15 minučių iki 2 valandų. Galiausiai, bakstelėkite „Done“ („iPhone“) arba „Set Reminder“ („Android“). Kai pasieksite laiko limitą, ekrane pasirodys priminimas. „TikTok“ programėlėje eikite į skiltį „Settings“ > „Digital wellbeing“ > „Screen-time management“. Čia galėsite rinktis limitą iš 40, 60, 90 arba 120 minučių per dieną. Kai laikas baigsis, gausite įspėjimą ir norėdami toliau naudotis „TikTok“, turėsite įvesti slaptažodį.