Soroptimistės aptarė veiklos planą

Raseinių soroptimistės dažnai susitinka ir dalinasi savo idėjomis bei aptaria įvairius svarbius klausimus, susijusius su rytdienos gerove.

   Nagrinėdamos šių dienų problemas, kurias galėtų išspręsti, aptarinėdamos įvairius projektus, kuriuos ketina įgyvendinti (artimiausias – kelionė į Biržus), Raseinių soroptimistės šnekučiavosi ir gurkšnojo arbatą vienos sesių Danutės Banienės sodyboje.

   Raseinių soroptimisčių klubo, vienijančio aktyviausias moteris, dirbančias visuomenės labui, prezidentei Almai ir sesėms susitarus dėl tolesnės veiklos plano, soroptimistė Birutė mokė, kaip papuošti savo sodybą bet kuriuo metų laiku ir tuo pačiu pamaitinti paukštelius – buvo gaminamos lesyklėlės iš ekologiškų ir aplinkai nekenksmingų medžiagų. Šios medžiagos – apelsinų kiautai, siūlai bei sėklos. Laikas buvo praleistas itin turiningai ir paliko daug gerų emocijų.

   Lietuvos soroptimisčių sąjungą sudaro 10 klubų. Sąjunga priklauso Europos federacijai, kurios būstinė yra Šveicarijoje, Ženevoje. Raseinių klubas gyvuoja jau 15 metų. Soroptimistės veikia pagal šešias programas: ekonominio vystymo ir socialinės pagalbos, švietimo, aplinkosaugos ir sveikatos apsaugos, žmogaus teisių ir moters padėties gerinimo bei geros valios ir tarptautinio supratimo. Šios sąjungos atstovės savo darbo ir gyvenimo pavyzdžiu teigia, kad moterys yra lygiavertės visuomenės narės. Jos savo iniciatyva ir uždirbtomis lėšomis bei savanorišku darbu gali įveikti dideles problemas įvairiose gyvenimo srityse.