Skiepijančios gydymo įstaigos ir vaistinės gaus paskatą už kiekvieną paskiepytą žmogų

Sveikatos apsaugos ministerija siekia paskatinti gydymo įstaigas ir vaistines dar aktyviau įsitraukti į vakcinacijos procesą ir sukurti kiekvienam piliečiui prieinamą ir patogų vakcinacijos tinklą, todėl nuo vasario mėnesio visos galinčios skiepyti įstaigos už kiekvieną įskiepytą vakcinos dozę gaus skatinamąjį priedą. Jis bus skiriamas nepriklausomai nuo to, kelinta doze ar kokio amžiaus žmogus bus paskiepytas.

Iki šiol skiepijančioms įstaigoms už vieną skiepo procedūrą buvo mokama vidutinių vienos skiepijimo COVID-19 vakcina procedūros išlaidų kompensacija. Nuo vasario mėnesio ją papildžius skatinamąja dalimi, skiepo įkainis padidės 5 eurais.

Skiepų nuo COVID-19 prieinamumas kiekvienam gyventojui patogioje vietoje užtikrins tolesnę sklandžią visuomenės imunizaciją, o gydytojo ar vaistininko rekomendacijos ir paaiškinimai gali būti reikšminga paskata pasiskiepyti. Šiuo metu Lietuvoje bent viena doze pasiskiepiję maždaug 7 iš 10, skaičiuojant nuo visų gyventojų, arba 8 iš 10 – skaičiuojant nuo suaugusiųjų.

2022 m. sausio mėnesio pabaigoje į skiepijimo procese dalyvavo 350 šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir 6 vaistinių tinklai.

Atkreipiame dėmesį, kad išlieka nepakitęs skatinamasis priedas šeimos gydytojų komandai už kiekvieną paskatintą skiepytis ir pasiskiepijusį vyresnio amžiaus asmenį: už kiekvieną pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze pasiskiepijusį 75 m. amžiaus ir vyresnį arba sustiprinančiąja doze pasiskiepijusį 65 m. amžiaus ir vyresnį gyventoją skiriama 30 eurų.

SAM Spaudos tarnyba