Sinoptikai turi gerą žinią žiemos mėgėjams: sniegas nesitrauks, paspaus šaltis

Pagaliau sulaukėme gausesnio sniego ir jis kol kas ištirpti tikrai neketina. Sekmadienio rytą iš pietų atkeliavusi sniego debesų juosta pirmiausia sniegą pradėjo žerti šalies pietvakariuose, vėliau plito į Vakarų ir Vidurio Lietuvą, o iki vakaro sniegas išplito į daugelį rajonų.

Įdomu tai, kad virš Rytų Europos įsitvirtinęs anticiklonas smarkiai pristabdė šios debesų juostos judėjimą į rytus, todėl pirmadienio naktį snygis tęsėsi daugelyje rajonų, tik šalies vakaruose debesys pamažu plonėjo, sniegas traukėsi.

Pirmadienio dieną stori sniego debesys ir toliau plaukė per rytinę šalies dalį, čia su pertraukomis snigo visą dieną, o vakariniuose rajonuose sniego buvo nedaug. Tik praėjusią naktį stiprėjant anticiklonui virš Rytų Europos sniego debesų juosta ėmė nykti, sniegas pamažu traukėsi ir iš rytinių rajonų.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/gamta/gamtaorai/2018/12/18/news/sinoptikai-turi-gera-zinia-ziemos-megejams-sniegas-nesitrauks-paspaus-saltis-8601373/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy