Seniūnus kviečia bendradarbiauti įvairių tarnybų vadovai

 Rajono seniūnai, susitikę su Savivaldybės administracijos direktoriumi Liudu Kavaliausku, direktoriaus pavaduotoju Gyčiu Šulinsku, kelių skyrių, įstaigų ir įmonių vadovais ir specialistais, ieškojo atsakymų į keturis klausimus.

Pasak seniūnų sueigos pirmininkės, Girkalnio seniūnijos seniūnės Justinos Šaulienės ir jos kolegų, pastaruoju metu kelia nerimą pagausėjęs nedarbingumo pažymėjimų ar pažymų išrašymo asmenims, privalantiems atlikti visuomenei naudingą veiklą, skaičius. Tai kelia įtarimų, kad kai kurie asmenys galimai piktnaudžiauja, skundžiasi savo sveikatos problemomis dėl nenoro atlikti jiems priskirtų darbų už gautas išmokas. Maža to, tų pažymų galiojimo terminas būna gerokai ilgesnis nei nustatyta.

VšĮ Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Violetos Užringienės teigimu, kiekvienas toks atvejis – individualus, todėl ji paprašė seniūnų pranešti gydymo įstaigos vadovui, kad jis išsiaiškintų kiekvieną konkrečią situaciją. Taip pat buvo priminta, kad asmenys, turintys nedarbingumo pažymas, negali dirbti ūkio darbų savo valdoje, taip pat lankytis viešosiose vietose. Savivaldybės administracijos direktorius L.Kavaliauskas paprašė sueigoje dalyvavusių gydymo įstaigų vadovų reikalauti, kad bendrosios praktikos gydytojai, prieš išduodami asmenims nedarbingumo pažymas, reikliau vertintų jų sveikatos būklę. Pasak direktoriaus, ši problema nebus pamiršta, ją spręs specialistai.

Seniūnų teigimu, kita aktuali problema – seniūnijų gyventojų, grįžusių iš gydymo, slaugos įstaigų priežiūra. Pasitaiko atvejų, kad šių įstaigų atstovai praneša seniūnams, kad paliegusių žmonių priežiūra, slaugos terminas pasibaigė ir reikia pasirūpinti, kad jie būtų parvežti į namus. Dažnai tokie asmenys neturi artimųjų, todėl seniūnams, turintiems ir taip daug rūpesčių, tenka dar viena atsakomybės našta. Ją palengvinti seniūnams gali dar glaudesnis jų bendradarbiavimas su socialiniais, slaugos specialistais.

Seniūnus pakvietė bendradarbiauti ir Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Raseinių skyriaus, tapusio Šiaulių klientų aptarnavimo departamento padaliniu, vadovė Drąsė Butkienė. Jos teigimu, Raseinių krašte yra mažesnis nedarbo lygis nei kai kuriose kaimyninėse savivaldybėse, tačiau skyrius dirba ir toliau dirba ta linkme, kad kuo daugiau raseiniškių turėtų nuolatinį darbą. Kiekvienoje seniūnijoje bus organizuojami susitikimai su vietos verslininkais, vyks išorinės darbuotojų atrankos. Šioje Užimtumo tarnybos veikloje gali nemažai nuveikti ir seniūnai, kurie geriausiai žino situaciją savo seniūnijose.

Iš einamųjų reikalų svarbiausias klausimas buvo KPP lėšų paskirstymas strateginiame plane. Apie tai informavo ir į seniūnų klausimus atsakė Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Valmantas Bentnorius.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė