Seime – Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo veiklos pristatymas

Vasario 28 d. Seime vyks Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo metinė konferencija „Sveikata visose politikose“, kurioje bus pristatomi 2017-2018 metų fondo veiklos rezultatai ir įsimintiniausi projektai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, jog fondo tikslas yra paremti visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veiklas, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą ir mokslinius tyrimus, kurie skatina gyventojus atsikratyti sveikatai kenksmingų įpročių bei pasirūpinti savo psichikos sveikata.

„Anksčiau žmonės buvo linkę laukti, kol jų sveikatos problemas išspręs kiti, tad smagu, jog vykdant fondo veiklas visuomenė tampa sąmoningesnė ir vis geriau geba priimti kasdienius sprendimus, gerinančius jų savijautą, o užgriuvus nepakeliamoms problemoms, išdrįsta kreiptis pagalbos į specialistus“, – teigia ministras A.Veryga.

Konferencijos metu bus pristatytos veiklos pagal prioritetines pastarųjų metų kryptis: alkoholio vartojimo prevencija, bendruomenių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityje, taip pat sveikos gyvensenos formavimas bei visuomenės psichikos sveikatos gerinimas. Pranešimus skaitys visuomeninių organizacijų, universitetų ir gydymo įstaigų atstovai bei visuomenės informavimo specialistai.

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo tarybos pirmininkas ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas džiaugiasi, jog kasmet fondas sulaukia vis daugiau iniciatyvių organizacijų, norinčių prisidėti prie efektyvios informacijos sklaidos apie visuomenės sveikatos stiprinimą.

„2017 metais fondas sulaukė vos 93 paraiškų, iš kurių 36 projektams buvo skirta 1,3 mln. eurų suma. O 2018 metais sulaukėme 216 paraiškų ir finansavome 40 projektų, kurių bendra vertė 2,7 mln. eurų. Tad augantis organizacijų susidomėjimas ir paraiškų skaičius leidžia pasirinkti vis kokybiškesnius ir paveikesnius visuomenės švietimo ir informavimo būdus“, – teigia Š. Narbutas.

Konferenciją organizuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija. Norintys nemokamai dalyvauti konferencijoje, gali užpildyti registracijos formą iki vasario 26 d.: https://sam.lrv.lt/apklausos/sveikata-visose-politikose.

Konferencijos programa

SAM Spaudos tarnyba