Sėkmingai įveiktas vasaros skaitymo iššūkis

Birželio 15 d. apskričių viešųjų bibliotekų iniciatyva Lietuvos gyventojai buvo pakviesti priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį su knyga. „Skaitymo iššūkis“ – tai nuotaikingas žaidimas, kurio tikslas – per vasarą įveikti 10 skaitymo užduočių. Žaidime galėjo dalyvauti visi: ką tik išmokę skaityti ir solidžią skaitymo patirtį turintys skaitytojai, gyvenantys miestuose, miesteliuose ir kaimuose. Skaičiuojama, kad iš viso iššūkio dalyviai perskaitė beveik 25 tūkst. knygų, o labiausiai jiems patiko psichologijos žanro grožiniai kūriniai. Lietuvoje iššūkį gyventojams metė 66 bibliotekos ir jų filialai, suskaičiuota 4568 prie iššūkio prisijungę dalyviai, o iš jų net 1097 įveikė visas užduotis. 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka ir didžioji dalis jos filialų taip pat aktyviai prisijungė prie šios akcijos. Per visą akcijos laikotarpį (nuo birželio 15 d. iki rugpjūčio 31 d.) Viešojoje bibliotekoje bei filialuose „Skaitymo iššūkyje“ dalyvavo 142 dalyviai. Iššūkį įveikė net 90 skaitytojų! Iš viso perskaityta net 1121 knyga!  Populiariausia buvo 4 užduotis (perskaityk atsitiktinę knygą iš lentynos), o sunkiausiai buvo įveikiama 10 užduotis (perskaityk knygą, kurios veiksmas vyksta egzotinėje šalyje).

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname „Skaitymo iššūkio“ pagrindinių prizų Raseinių rajone laimėtojus, kuriais tapo: Emilija Kreimerytė, Kostas Gendvilas, Marijona Adomaitienė, Evelina Laurynaitė, Gabija Žalpytė.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacija