Saulės aktyvumo ciklai: Krizės ir karai

Mėgstate sąmokslo teorijas? Štai viena jų.

Mūsų artimiausia žvaigždė neabejotinai daro didelę įtaką visai planetai: šildo ją, šaudo į Žemę plazmos pliūpsnius taip sukeldama šiaurės pašvaistes ir t.t.

Žmonės kartais mato tai ką nori matyti. Bežiūrint pastebima daug įdomių ryšių tarp Saulės aktyvumo ciklų, kurių vienas trunka apie 10-12 metų.

Galima įžvelgti, kad per maksimumus (kai Saulė turi daug dėmių) dažniau linkę kilti kariniai neramumai mūsų planetoje, dažnesnės tampa audros bei karščio bangos. Per aktyvumo minimumus mūsų planeta tarsi aprimsta, tačiau padidėja kitokių negandų – įvairių ekonominių krizių pavojus. Remiantis tokiu ciklu galėtumėme daryti išvadą, jog dabar (dėl viruso?) sulauksime naujos ekonominės krizės, nes Saulė pasinėrė į ramybės būseną. O štai jau po 5-7 metų galime laukti naujų konfliktų.

Įdomu ir tai, kad mūsų Saulė pamažu pasineria į savotišką miego būseną (aktyvumo pikai darosi vis mažesni), todėl būtų galima spėti, jog ateityje ateis šaltesnių metų laikotarpis – mažasis ledynmetis. Vis tik turime žmogaus sukeltą klimato kaitą, todėl „ledynmečio“ veikiausiai taip ir nepamatysime. Vis tik gera koreliacija gali būti tiesiog sutapimas ir akių dūmimas: karų vyksta kiekvienais metais, o ir regioninių ekonominių krizių kyla tikrai dažniau nei kartą per 10-12 metų, todėl remtis Saulės ciklais tikrai nereikėtų.

Šaltinis: http://Orai ir klimatas Lietuvoje