Rudenį paaiškės, ar persuksime laikrodžius žiemos laiku

Pusantro mėnesio trūkusi  Europos Sąjungos mastu atlikta internetinė apklausa dėl vasaros ir žiemos laiko keitimų baigta rugpjūčio 16 dieną.

Visose Europos sąjungos šalyse gyventojų buvo klausiama, ar jie norėtų, kad būtų  pereita tik prie vasaros laiko. Europos Komisijos pareigūnų teigimu, apklausa sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo. Tyrimai išakino,  kad didelė dalis visuomenės nepatenkinta laiko keitimu, o moksliniai tyrimai nesuteikė aiškių išvadų, tačiau atskleidė neigiamą poveikį žmonių sveikatai. 

Atsižvelgdama į piliečių nuomonė, Europos komisija liepos pradžioje pradėjo viešąsias konsultacijas dėl laiko sukiojimo, nes vasaros laiko panaikinimas  įmanomas, jei už tai pasisakys aiški dauguma ES valstybių narių. Lietuva pasisako už tai, kad liktų vasaros laikas ir laikrodžiai sukiojami nebūtų, motyvuodama tuo, kad laiko keitimas neigiamai veikia žmonių sveikatą. 
Šiuo metu visoje ES dukart per metus laikas pakeičiamas viena valanda, siekiant geriau išnaudoti dienos šviesą. Vasaros laikas įvedamas paskutinį kovo sekmadienį ir atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį. Vientisas vasaros laiko įvedimo ES tvarkaraštis nustatytas 2001 m. ES direktyva, siekiant užtikrinti sklandų ES vidaus rinkos veikimą. Šis klausimas jau ne kartą buvo keltas ir ES transporto, infrastruktūros ir komunikacijų tarybose.
Ar visoje Europos Sąjungoje bus paliktas vasaros laikas, turėtų paaiškėti iki spalio mėnesio, kuomet įvedamas žiemos laikas.