Raseiniuose dėl pastotės gedimo keli tūkstančiai gyventojų buvo likę be elektros

Pirmadienį per pietus 15min.lt redakciją pasiekė informacija, kad Raseiniuose kone visas miestas gyvena be elektros. Niekas nežinojo, kas nutiko. AB „Lesto“ patvirtino, kad užfiksuotas gedimas transformatorių pastotėje. Be elektros daugiau nei valandai buvo likę keli tūkstančiai vartotojų.

Redakciją žinia apie be elektros gyvenančius Raseinių gyventojus pasiekė apie 11:40 val. Žmonės kreipėsi, nes jie nebuvo informuoti apie jokius planuotus „Lesto“ remontus.

Neramumų sukėlė tai, kad be elektros liko ne viena gatvė, o ištisi kvartalai. „Gal jau karas prasidėjo“, – ne juokais klausė raseiniškiai.

Raseiniškis Vaidas pastebėjo, kad dėl dingusios elektros sutriko net mobilusis ryšys, šviesoforai: „Žinau, kad ligoninės turi generatorius. Įdomu, kas dėjosi parduotuvėse. Pažįstami pranešė, kad elektros dingimo metu srovė susvyravo net Ariogaloje – nusinulino elektriniai laikrodžiai.“

Vaidas informavo, kad jo namuose elektra atsirado apie 13:20 val. „Dabar, kai trumpai pagyvenome be elektros, įvertinome jos naudą“, – pokštavo raseiniškis.

Elektra tiekiama alternatyviu būdu

AB „Lesto“ atstovas ryšiams su visuomene Martynas Burba patvirtino, jog be elektros ilgiau kaip pusantros valandos gyveno didelė Raseinių dalis.

Prie šio elektros tiekimo sutrikimo greičiausiai nebus prisidėję transformatorinės alyvos ar metalo vagys.

„Dabar tiksliai nežinome, dėl kokių priežasčių įvyko gedimas elektros transformatorių pastotėje, tačiau stengiamės atkurti elektros tiekimą alternatyviais būdais. Tikimasi greitu laiku pajungti elektrą per kitas linijas“, – teigė M.Burba.

Gedimas, anot atstovo, užfiksuotas apie 12 valandą. Nuo to laiko specialistai bando kuo greičiau atkurti elektros tiekimą. Pirminiais duomenimis, gedimas yra techninio pobūdžio.

Tai reiškia, kad prie šio elektros tiekimo sutrikimo greičiausiai nebus prisidėję transformatorinės alyvos ar metalo vagys.

Šaltinis: 15min.lt

15min_lt_logo