Raseiniuose apsilankė Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Šiandien, ketvirtadienį, popiet Raseiniuose apsilankė Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Seimo nariai Vida Ačienė, Arvydas Nekrošius bei Darius Kaminskas.

Ministro vizito tikslas – susipažinti su sveikatos apsaugos sistema Raseinių rajono savivaldybėje, informuoti rajono vadovus, medikų bendruomenę apie numatomą naują Lietuvos ligoninių kryptį.

A.Verygos mintis tokia: planuojama sveikatos tinklo pertvarka regionuose – jų centruose būtų sutelktos geriausių specialistų pajėgos, materialinė bazė, kurioje gautų įvairias paslaugas tų regionų gyventojai. Rajonų ligoninių nežadama uždaryti – jose liks specializuoti, sėkmingiausiai dirbantys medicinos skyriai, kurie jau dabar teikia kokybiškas paslaugas ir kitų rajonų gyventojams. Šiose gydymo įstaigose taip pat bus suteikiama medicinos pagalba pacientams, sergantiems įvairiomis ligomis, bet reikalui esant, jie bus perkeliami į regiono centrinę ligoninę. Ministro nuomone, tokia pertvarka išspręstų nemažai dabartinių problemų sveikatos sistemoje, nes šiuo metu kai kuriose ligoninėse sumažėjo pacientų skaičius, stinga aukštos kvalifikacijos medikų, geros įrangos ir kokybiškų paslaugų.

Apžiūrėję kelias medicinos įstaigas Raseinių mieste, svečiai apsilankė ir Raseinių ligoninėje, kur susitiko su medikų kolektyvu. Ministras sulaukė nemažai klausimų – į vienus stengėsi išsamiai atsakyti, į kitus sakė dar pats ieškos atsakymų pasitelkęs ekspertus, nes reikia geriau įsigilinti į situaciją, viską ūkiškai pasverti. Kaip bus, ateitis parodys, bet per šiuos metus pažadėta atlikti analizę, kuria kryptimi turėtų pasukti Lietuvos sveikatos sistema ir koks likimas galėtų ištikti Raseinių ligoninę.

One thought on “Raseiniuose apsilankė Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

  1. nu blt blt nu abu snukiai kvemti vercia

Comments are closed.