Raseinių rajono ugdymo įstaigas galės sugrįžti tik tyrimus kaupinių metodu atlikę pradinių klasių mokiniai

Kontaktinis pradinukų ugdymas – tik išsityrus kaupinių metodu

Nuo balandžio 26 d. į Raseinių rajono ugdymo įstaigas galės sugrįžti tik tyrimus kaupinių metodu atlikę pradinių klasių mokiniai. Išaugus COVID-19 sergamumo rodikliui, Raseinių rajono savivaldybės ugdymo įstaigose bus taikomas saugaus sugrįžimo į mokyklas modelis, reguliariai testuojant mokinius ir mokytojus kaupinių metodu,  kitu atveju – pradinis ugdymas privalės vykti nuotoliniu būdu.

   Šiuo metu rajono ugdymo įstaigos atlieka pradinių klasių moksleivių tėvų apklausą. Atsižvelgdama į tėvelių ir mokinių poziciją, kiekviena rajono mokykla spręs, kokį mokymosi būdą pasirinkti.
   Balandžio 15 d. Vyriausybė pakoregavo savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino priemonės, sąrašą. Blogėjant epidemiologinei situacijai, Raseinių rajonas iš šio sąrašo buvo išbrauktas. Balandžio 19 d. duomenimis, 14 dienų COVID-19 ligos sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų rajone yra 281, o šalyje – 501,1. Raseinių rajonas priskiriamas raudonai C3 zonai.
   Atliekant profilaktinį tyrimą kaupinių metodu, ėminiai grupuojami iki 6 ėminių toje pačioje virusologinėje terpėje, o taikant šį tyrimo metodą specialus tamponėlis įkišamas į nosies landą ne giliau kaip 1,5–2 cm.
   Tyrimas kaupinių metodu yra neskausmingas, mažiau nemalonus nei įprastas PRG testas.
   Pradinukų testavimu mokyklose rūpinsis Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
   Raseinių rajono savivaldybė primena, jog Vyriausybės sprendimu privaloma dėl COVID-19 reguliariai testuotis visiems kontaktiniu būdu dirbantiems švietimo įstaigų darbuotojams, laisviesiems mokytojams ir kitiems švietimo teikėjams.
   Vieną kartą, prieš pradedant dirbti ar vykdyti veiklą, pasitikrinti reikia ir darbuotojams, kurie užsiima fizinio aktyvumo ir aukšto meistriškumo sporto veikla.