Raseinių rajono policijos pareigūnai lankėsi Pramedžiavoje

Siekdami formuoti saugią gyvenamąją aplinką bei vykdydami nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją prižiūrimoje teritorijoje, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai didelį dėmesį skiria Raseinių rajono kaimo gyventojams.

Rugpjūčio 19-ąją Prevencijos poskyrio viršininkas Darius Jonaitis ir bendruomenės pareigūnė Giedrė Deveikienė lankėsi Raseinių rajono, Girkalnio seniūnijos, Pramedžiavos kaime. Čia susibūrusios dvi Saugios kaimynystės grupės. Pareigūnai susitiko su šių kaimynysčių koordinatoriais, Girkalnio seniūnijos seniūne, Pramedžiavos bendruomenės pirmininke ir domėjosi programosSaugi kaimynystė efektyvumu, viešąja tvarka kaime. Bendraujant su  kaimo gyventojais, pastarieji skundėsi padažnėjusiomis degalų, įvairių įrankių bei sodo ir daržo technikos vagystėmis, jaunimo motociklų keliamu triukšmu ir nesaugiu vairavimu. Policijos atstovai akcentavo, jog bendruomenės efektyviausiai veikia tuomet, kai iniciatyvos kyla iš jų narių, ragino saugios kaimynystės grupės narius vienytis, būti aktyviais, stebėti savo gyvenamąją aplinką, nelikti abejingais ir pamačius daromą nusikalstamą veiką ar kitą teisės pažeidimą informuoti policiją. Policininkai negailėjo patarimų gyventojams, kaip apsisaugoti nuo vagysčių, sukčių, dalino lankstinukus su įvairia prevencine informacija.

Tam, kad apsaugoti vertingus daiktus nuo vagysčių, prevencinės priemonės metu pareigūnai žymėjo įvairiausius gyventojų daiktus: mobiliuosius telefonus, dviračius, žoliapjoves, trimerius, grąžtus ir kitus įrankius bei techniką. Gyventojams akcentuota, kad vertingus, brangius daiktus labai svarbu apdrausti, taip pat pasirūpinti, kad jie nebūtų palikti be priežiūros, neapsaugoti.

Atsisveikindami policijos pareigūnai Saugios kaimynystės grupės narius ragino visada kreiptis iškilus problemoms, nelaukti, nebijoti, pasitikėti policija, ateiti ir konsultuotis, visapusiškai bendradarbiauti.