Raseinių rajono bibliotekose svečiavosi vaikų rašytojas Benas Bėrantas ir dailininkė Vilija Kvieskaitė

Kas baisiau: kad kažkas nakčia pagrobė kamuolį ar temstant leistis jo ieškoti į mišką? O jei sutiksi Baubą? Voveriukas ir varniukas pasiryžę surasti dingusį kamuolį net jei teks įveikti ir pačią didžiausią Baubaimę. Paveikslėlių knygelės „Baubaimė“ autoriai vaikų rašytojas Benas Bėrantas ir knygelės iliustruotoja Vilija Kvieskaitė skaitytojus pakvietė keliauti po girią, susipažinti su jos gyventojais ir mokytis įveikti baimes. Liepos 9 dieną šie jauni ir perspektyvūs vaikiškų knygų kūrėjai lankėsi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje ir Butkiškės filiale, kur susitiko su VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centro lankytojais, bibliotekų mažaisiais skaitytojais ir jų tėveliais.

Benas Bėrantas yra puikus vaikų literatūros žinovas. Būdamas nepriklausomu vaikų literatūros agentu, jis užsienyje ieško lietuviškoms vaikų knygoms leidėjų, dažnai lankosi Tarptautinėse knygų mugėse ir ten kuo išradingiau stengiasi pristatyti lietuvių autorių knygas. Pats jau sukūrė 3 paveikslėlių knygas vaikams. Tai „Riešutortas“, „Baubaimė“ ir „Ponas kampas“. Vokietijoje įsikūrusi Tarptautinė jaunimo biblioteka praėjusiais metais paveikslėlių knygelę „Baubaimė“ įtraukė į vertingiausių knygų vaikams sąrašą. Vilija Kvieskaitė – grafikos dizainerė, kurios kurtus darbus galite išvysti keliaujančius su žmonėmis mieste. Ji šypsosi, kai pamato mieste beklaidžiojantį pačios kurtą maišelį, atšvaitą ar kokį ženkliuką. Dailininkė iliustravo Beno Bėranto knyga „Riešutortas“, užsiima vaikiškų knygų maketavimu, dizainu.

Svečiai  bibliotekose renginių dalyviams skaitė savo sukurtą knygelę „Baubaimė“, kalbėjosi apie įvairiausias baimes, su kuriomis susiduria ir vaikai, ir net suaugusieji. Pats rašytojas prisipažino vaikystėje bijojęs aukščio, o dailininkė bijojusi vorų ir didelių vaikų. Visi kartu aptarinėjo, kas ir ko bijo, kas gali slėptis miške, tamsiame kambaryje po lova arba spintoje. Dailininkė Vilija pasiūlė kiekvienam renginių dalyviui pasigaminti po baimes atbaidantį žibintą. Iš popieriaus buvo sukurti spalvoti apuokai su šviečiančiais žiburėliais viduryje. Po smagaus pasidarbavimo renginių dalyviai buvo apdalinti saldžiais siurprizais. Butkiškės filiale vaikus po renginio aplankė Tigriukas, kuris atnešė dėžę „Premia“ ledų. Už šias saldžias dovanas Butkiškės filialo skaitytojai ir bibliotekininkė Vilma nuoširdžiai dėkoja Linutei.

Edukaciniai užsiėmimai „Baubai knygų lentynoje“ yra Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos kultūros ministerijos ir Raseinių rajono savivaldybės finansuojamo projekto „Dailininkas ir vaikiška knyga 2020“ dalis. Projektą parengė ir vykdo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė

Nuotraukos Vilmos Augustinavičienės ir Jolantos Gudeikytės

no images were found