Raseinių krašto jaunimui įteikti „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimai

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Raseinių rajono savivaldybėje pagerbti Raseinių kraštą garsinantys jaunuoliai. Kovo 11-ąją penkiems jaunimo atstovams už ypatingus praėjusių metų pasiekimus Savivaldybės meras Andrius Bautronis įteikė „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimus. Tai svarbiausi metų jaunimo apdovanojimai, skiriami už pilietinių iniciatyvų puoselėjimą, inovatyvų ūkiškumo ir verslumo plėtojimą rajone bei aukštus pasiekimus mokslo, meno ir sporto srityse.  
   Konkurso laureatus ir susirinkusius į iškilmingą apdovanojimų įteikimo ceremoniją sveikino meras Andrius Bautronis ir jo pavaduotojas Kęstutis Užemeckas.
   „Kasmet susitinkame pasidžiaugti mūsų rajono šviesuoliais – jaunimu, kuris savo darbais ir pasiekimais išsiskyrė labiausiai. Šiandien švenčiame Lietuvos išsilaisvinimą ir kartu didžiuojamės nepriklausomybės vaikais – drąsiais, ryžtingais ir talentingais raseiniškiais“, – ceremonijoje kalbėjo meras Andrius Bautronis.
   Išreikšdamas solidarumą su Ukrainos tauta, meras Andrius Bautronis kvietė šventės dalyvius tylos minute pagerbti už laisvę žuvusius ukrainiečius ir visus žmones, kenčiančius nuo Rusijos karo žiaurumų.
   Nominacijoje „Už pilietines iniciatyvas ir jų puoselėjimą Raseinių krašte“ apdovanota Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Raseinių mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė, Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos vadovė Aistė Gudžiūnaitė.
   Aistė reikšmingai prisideda prie LMS garsinimo ir stiprinimo Raseinių krašte. Praėjusiais metais ji į organizacijos veiklą sugebėjo įtraukti 35 savanorius iš skirtingų rajono mokyklų. Raseinių rajono mokinių ambasadore vadinama mergina kartu su komanda spendžia mokiniams itin aktualias problemas, kaip įmanydama stengiasi, kad rajono moksleivių balsas būtų išgirstas šalies mastu.  
   „Už Raseinių krašto garsinimą mokslo srityje“ „Auksinio lūšiuko“ statulėlė įteikta Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinei Monikai Selvenytei.
   Monika praėjusiais metais užėmė aukščiausias vietas rajoninėse matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadose. Ji yra tarptautinio informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ 2 etapo dalyvė, respublikinių matematikos ir informatikos konkursų „Olympis“ 1-ojo ir 2-ojo laipsnių diplomų laimėtoja, mokyklinio meninio skaitymo konkurso 2-osios vietos nugalėtoja.
   Nominacijoje „Už Raseinių krašto garsinimą meno srityje“ apdovanota Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos absolventė Austėja Kuzmarskytė. Išskirtinio balso savininkė, daugybės meninių projektų ir renginių dalyvė, eilę metų džiugina klausytojus savo pasirodymais ir atliktomis dainomis.
   Austėja – Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų konkurso „Dainų dainelė“ dalyvė ir rajoninio etapo nugalėtoja, garbingai Raseinių kraštą reprezentavusi projekte „Lietuvos balsas“, rajoninės muzikos olimpiados 3 vietos laimėtoja, respublikinio dainuojamosios poezijos konkurso 2 vietos nugalėtoja, kaip solistė ir jaunimo muzikos grupės „Jaunatis“ vokalistė skleidusi muziką ir kūrybą rajoniniame, ir respublikiniame lygmenyje.
   „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimas „Už Raseinių krašto garsinimą sporto srityje“ įteiktas Ariogalos gimnazistui, Lietuvos lengvosios atletikos jaunimo rinktinės ir Raseinių kūno kultūros ir sporto centro nariui Aurimui Narijauskui.
   Vaikinas yra Lietuvos jaunimo lengvosios atletikos čempionato trišuolio rungties 2-osios vietos laimėtojas, Baltijos šalių jaunių ir jaunimo komandinio lengvosios atletikos čempionato trišuolio rungties 3-iosios vietos nugalėtojas, Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo čempionato šuolio į tolį ir trišuolio rungtyse užėmęs pirmąsias vietas.  
   „Auksinio lūšiuko“ apdovanojimas „Už inovatyvų, ūkiškumo ir verslumo plėtojimą Raseinių krašte“ skirtas šiluviškiui, jaunajam bitininkui ir gamtos fotografui Kristupui Armoškai. 
  Kristupas priklauso Lietuvos jaunųjų bitininkų asociacijai „Gintarinis spiečius“, yra ne kartą dalyvavęs ir puikiai pasirodęs tiek Lietuvos, tiek tarptautinėse jaunųjų bitininkų varžybose. 2019 m. Slovakijoje atstovavo Lietuvai pasaulinėse bitininkų varžybose, kuriose Lietuvos komanda užėmė 9 vietą. Individualiose užduotyse iš mūsų šaliai atstovavusios komandos Kristupas pasirodė geriausiai, su dar trimis varžybų dalyviais pasidalino 21–24 vietas. Tais pačiais metais jaunųjų bitininkų šventėje užėmė 2-ąją vietą.
   Jaunasis gamtos fotografas yra aktyvus ir kūrybingas įvairiose veiklose. Jis kuria edukacijas, organizuoja ekskursijas, supažindindamas jaunimą su šių dienų inovacijomis bitynuose ir gamtoje, rengia fotografijų parodas, taip pat yra aktyviai įsitraukęs į socialinę-pilietinę veiklą.