Raseiniškiai pro gerą daiktą, jo nesugadinę, nepraeina

Rugsėjo pabaigoje, prie Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios esančiame parkelyje buvo pastatyta ir atidaryta mini miesto bibliotekėlė – knygų namelis. Dar prieš pastatant jį, Raseinių liberalaus jaunimo atstovai rašė: „Ar nebijome, kad ją kas nors nuspirs, padegs ar nugriaus? Ne. Nes mes tikime miesto gyventojais ir negalvojame, kad norint dalintis knyga visuomenei reikia bręsti ar tam ruoštis.“ Deja, bet knygų namelis po nepilnų trijų mėnesių buvo sulaužytas.

Vis tik pasirodo, kad raseiniškiai dar nepribrendo ir nepasiruošė. Ir tai yra sena raseiniškių problema. Sudegintos, ištepliotos ar net į tvenkinį įmestos šiukšlių dėžės, išardomos persirengimo kabinos o iš jų lentų užkuriamas laužas, dažais apipurškiami konteineriai, vagiami suoliukai, į tvenkinį metamos šiukšlės ir dar begalė kitų.

Visa tai pakeisti įmanoma, vienas iš sprendimo būdų -mūsų visų bendruomeniškumas. Reikia stengtis užkirsti kelią tokiems veiksmams. Pastebėjus chuliganišką ar nusikalstamą veiką, jei yra galimybė, stengtis piktavalius sudrausminti, tačiau tai gali būti pavojinga, tad geriausias ir saugiausias būdas stebint pažeidėjus perduoti informaciją policijai, kad kelias nusikaltimams būtų užkirstas. Tik visi kartu saugodami viešąjį turtą gyvensime saugiau ir ilgiau galėsime džiaugtis naujais mieste pastatytais objektais.

IMG_20151220_090423

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Archyvo nuotr.

IMG_20151220_090352

IMG_20151220_090336

 

„Raseiniai TV“ foto