R.Ačo rinkimų kampanijos užmojai: žento J.Valančiūno autografai ir rungtynės su „Lietuvos ryto“ komanda

01

Seimo narys Remigijus Ačas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) jau buvo pripažintas papirkinėjęs rinkėjus, kai per šventę dalijo kamuolius su savo žento, NBA žaidėjo Jono Valančiūno parašais. Tačiau tai neatgraso Seimo nario nuo agitacijos derinimo su sporto šventėmis. Antradienį Seime į parlamentarų klausimus atsakinėjant generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui R.Ačas paštu ir telefonu derino kitą savaitgalį „Karpynėje“ vyksiančių krepšinio varžybų skelbimą.

15min pasiekė skaitytojo iš Seimo balkono užfiksuotos nuotraukos, iš kurių matyti, kad R.Ačas pats prisideda prie Raseinių krepšinio klubo „Rasai“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ susitikimo organizavimo. Ne tik derina skelbimo tekstą, bet ir tikisi po varžybų sulaukti krepšininkų pagyrų.

„Sveikas, Tomai, mes su krepšiniu esame sugalvoję dar vieną žaidimą. Ten mano pavardė negali figūruoti, tačiau po rungtynių dėkos krepšininkai man už indėlį išsaugant Rasų komandą“, – laiške dizaino įmonės „Pixelete“ vadovui rašo R.Ačas.

02

15min skaitytojo nuotr./Seimo posėdyje R.Ačas rado įdomesnės veiklos

Jis nurodo, kad bus reikalingas laikraščio puslapio dydžio „gražus, akį traukiantis“ skelbimas.

03

15min skaitytojo nuotr./Seimo posėdyje R.Ačas rado įdomesnės veiklos

Šis skelbimas trečiadienį ryte pasirodė „Karpynės“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, juo pasidalino ir R.Ačas.

04

Skelbimas

Ant skelbimo nėra net užuominų, kad jis susijęs su politine agitacija ar R.Aču. Taip pat ant skelbimo nėra nurodyta, kad renginys bus mokamas.

„Karpynė“ skelbia, kad bilietai bus parduodami tik prieš renginį, o kiek jie kainuos, esą dar nenuspręsta.

Prokuroras R.Ačui neįdomus

Apie savo „užklasinę“ veiklą antradienio Seimo posėdyje pasakoti R.Ačas nebuvo nusiteikęs.

„Aš į tokius dalykus neatsakinėju“, – 15min sakė jis.

Parlamentaras aiškino, kad Seimo salėje gali daryti ką nori – klausyti, kas vyksta, arba neklausyti.

„Po prokuroro paklausimu mano parašo nėra. Ir man, ką prokuroras atsakinėja, visiškai tas yra neįdomu. Aišku, girdėjau, ką jis atsakinėja, bet man visiškai neįdomu“, – teigė R.Ačas.

Klausiamas, ar jis pats iš tiesų organizuoja „Rasų“ ir „Lietuvos ryto“ krepšinio klubų susitikimą, R.Ačas sakė nieko nesakysiantis.

„Aš neprivalau jums atsakinėti“, – nukirto jis.

Savarankiškai Raseinių–Kėdainių rinkimų apygardoje išsikėlęs kandidatas tikino, kad rajono krepšinio būkle nuoširdžiai rūpinasi kaip visuomeninio judėjimo „Rasai“ narys. Jis nesigynė ir šią vasarą prispaudęs Raseinių rajono merą Algirdą Gricių keturis su puse karto padidinti savivaldybės paramą miesto krepšinio komandai.

Tačiau ar krepšinio klubas jam už tai atsilygina politine agitacija, R.Ačas jau nekomentavo.

„Čia yra jūsų interpretacija. Tik, kai interpretuosite, būkite labai atsargūs, kad neturėtumėte teisinių procesų“, – įspėjo R.Ačas.

Po R.Ačo vizito savivaldybė sumą padidino 4,5 karto

Pagrindinis Raseinių krepšinio klubo „Rasai“ rėmėjas iki šiol yra vienas iš artimiausių R.Ačo bendražygių, žuvies produktų gamybos įmonės „Norvelita“ ir sodybos „Karpynė“ savininkas Jordanas Kenstavičius.

Praėjusį sezoną jis „Rasų“ krepšinio komandai skyrė 90 tūkst. eurų, o Raseinių rajono savivaldybė prisidėjo 10 tūkst. eurų indėliu.

Tačiau šią vasarą J.Kenstavičius staiga suprato, kad investuoti į sportininkus, kurie net namuose pralaimi 69 taškų skirtumu, neapsimoka.

Tuomet „Rasų“ likimas pakibo ant plauko. Lyg tyčia geradario vaidmens iškart griebėsi R.Ačas. Nors Seimo narys nėra vargšas, pats krepšinio komandos išlaikyti R.Ačas nesiėmė. Tačiau jis padėjo surinkti 1200 Raseinių rajono gyventojų parašų ir prispaudė „darbietį“ Raseinių rajono merą A.Gricių rasti pinigų komandai paremti.

Raseinių savivaldybė šiemet rugpjūtį pranešė, kad merą R.Ačas aplankė ne vienas – kartu pasikvietė „Rasų“ vyriausiąjį trenerį Giedrių Kurtinaitį su tėčiu, legendiniu krepšininku ir treneriu Rimu Kurtinaičiu, komandos vadybininką Tomą Totulį, „Rasų“ valdybos pirmininkę Reginą Petrokienę ir net savo padėjėją Seime Jūratę Garliauskienę.

Nors pats komandos rėmėjas susitikime nedalyvavo, per R.Ačą merui buvo perduota jo žinia, kad, jei bent 40 procentų finansinės naštos prisiimtų savivaldybė, J.Kenstavičius skirtų 60 procentų komandai būtinų lėšų.

Savivaldybės pranešime spaudai tą pačią R.Ačo apsilankymo dieną buvo pranešta, kad krepšinio komandai bus surasti 45 tūkst. eurų, o rugpjūčio pabaigoje dėl šio sprendimo teigiamai nubalsavo ir Raseinių rajono savivaldybės taryba.

Z.Vaigauskas: „Išradingumas stebina“

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas 15min sako R.Ačo elgesio viešai komentuoti nenorintis, kol nėra atliktas joks tyrimas.

Tačiau jis patikino, kad kandidatų veiksmai, kai prisidengiant gerais darbais visuomenei rinkėjai agituojami ir paperkami, ne staigmena.

Kas VRK pirmininką stebina, tai tik kandidatų išradingumas.

„Išradingumas čia begalinis. Nuo visokiausių paslaugų teikimo iki kamuolių, šokių ir ko tik nori“, – sakė jis.

Z.Vaigauskas tikino, kad visa komisijai pasiekiama informacija apie paslėptą politinę reklamą arba rinkėjų papirkinėjimą yra vertinama labai griežtai ir atidžiai.

VRK jau nustatė rinkėjų papirkimą

VRK rugsėjo viduryje jau svarstė R.Ačo elgesį agituojant per sporto renginius. Komisija nustatė, kad kandidatas, įteikdamas krepšinio kamuolius su savo žento NBA krepšininko J.Valančiūno parašais, pažeidė įstatymo reikalavimą nepapirkti rinkėjų.

VRK nustatė, kad vasaros pradžioje Kenstavičiaus šeimos valdoma kaimo turizmo sodyba „Karpynė“ ir Raseinių krašto ateities sąjūdis „Rasai“ išplatino kvietimą atvykti į Raseinių rajone, Gabšių kaime, esantį pramogų kompleksą stebėti krepšinio varžybų transliacijų.

Laimingiausiems sirgaliams, atrinktiems ištraukus burtus, žadėta padovanoti krepšinio kamuolių su Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjo J.Valančiūno parašu.

Šiuos kamuolius laimėtojams įteikė Kėdainių–Raseinių apygardoje kandidatuojantis parlamentaras R.Ačas – J.Valančiūno uošvis.

R.Ačas neigia papirkinėjęs rinkėjus ir VRK sprendimą trečiadienį apskundė teismui. Jis tikina, kad J.Valančiūnas pats sugalvojo raseiniškius apdovanoti ir nupirko kamuolius, o R.Ačas esą tik juos išdalino.

Šaltinis: www.15min.lt