Politizuoto kamuolio mėtymas krepšinio aikštelėje

kase

Panašu, kad antrąja lietuvių religija tapusio krepšinio vardu rajono valdantieji mokesčių mokėtojų pinigais rems politinį judėjimą.

Pasiūlė keisti pavadinimą

Jau ne kartą buvo rašyta apie grėsmes, pakibusias virš krepšinio komandos „Rasai“, nes pagrindinis šios komandos rėmėjas Jordanas Kenstavičius paskelbė apie savo planus neberemti pagrindinės Raseinių krepšinio ekipos. Motyvai kaip ir suprantami – tokia našta vienam, tegul ir labai stipriam verslininkui, yra per sunki. O gal tokiam verslininko apsisprendimui įtakos turėjo ir tai, kad daug garbės nedaro komanda net savo namuose pralaiminti 69 taškų skirtumu? O gal tiesiog atsirado apetitas pasinaudoti Savivaldybės biudžeto pinigais? Tad krepšininkų žvilgsniai nukrypo į Savivaldybę, kuri jau ir šiaip visada komandai skirdavo nemažus pinigus.  Į Savivaldybę krepšininkai atplazdėjo ne tuščiomis – surinkę net 1200 gyventojų parašų, prašančių paremti krepšinio komandą. Rajono meras Algirdas Gricius ne kartą yra akcentavęs, kad krepšinio komanda rajone turėtų būti išsaugota. Šįkart tam neprieštaravo ir valdančioji dauguma, šiaip jau visuomet veikianti priešingai nei meras norėtų. Tačiau pasvarstyta: jei Savivaldybė tampa pagrindinė komandos rėmėja, komanda nebeturėtų vadintis „Rasai“, nes tai yra politinio judėjimo pavadinimas, o Savivaldybei remti bet kurią politinę jėgą mokesčių mokėtojų pinigais būtų mažų mažiausiai nepadoru. Kodėl negalėtų komanda vadintis „Žemaitis“? Atrodė, kad kompromisas kaip ir rastas. Komandos pavadinimo keitimui tarsi buvo pritarta ir komitetuose ir Taryboje niekas tam neprieštaravo – jei komanda „Rasai“  priklauso „Žemaičio“ sporto klubui, tai neutralus komandos pavadinimas „Žemaitis“ būtų kaip tik. Tad rajono Taryboje buvo pritarta pinigų skyrimo faktui. Pinigai turėtų būti skirti rytdienos Tarybos posėdyje.

Žaidimas pavadinimais

Tuo pačiu metu pasklido kalbos, kad J. Kenstavičius į savo sporto salę komandos kitu pavadinimu nei „Rasai“ neįsileis. Nei treniruotėms, nei varžyboms. O kol buvo „virškinama“ ši informacija, rajono Savivaldybė gavo  kitą raštą, kad sporto klubas „Žemaitis“ jungiasi su sveikatingumo klubu „Harmonija“. Girdi, jie jau ir sutartį pasirašę.  O tai reiškia ne ką kita, kaip komandos pavadinimą „Rasai“ išsaugojimą, nes tapti komandai „žemaičiais“ nebėra jokio pagrindo, komandos su šiuo pavadinimu jau niekas kaip ir nebesieja.

Užfiksavo „dirigentą“

Anokia ne paslaptis, kad krepšinio komanda „Rasai“ glaudžiai yra siejama su Seimo nariu ir kandidatu į jį Remigijumi Aču. Raseinių krašto ateities sąjūdis „Rasai“ remia R. Ačą rinkimuose, o ir abi politinės jėgos – „Rasai“ bei „Tavo Raseiniai“ – yra rajono Tarybos valdančiojoje daugumoje. Portalas 15 min. š. m. rugsėjo 21 d. publikacijoje „R. Ačo rinkimų kampanijos užmojai: žento J. Valančiūno autografai ir rungtynės su „Lietuvos ryto“ komanda“ pateikia užfiksuotą medžiagą,  kaip „R. Ačas pats prisideda prie Raseinių krepšinio klubo „Rasai“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ susitikimo organizavimo. Ne tik derina skelbimo tekstą, bet ir tikisi po varžybų sulaukti krepšininkų pagyrų. „Sveikas, Tomai, mes su krepšiniu esame sugalvoję dar vieną žaidimą. Ten mano pavardė negali figūruoti, tačiau po rungtynių dėkos krepšininkai man už indėlį išsaugant Rasų komandą“, – laiške dizaino įmonės „Pixelete“ vadovui rašo R. Ačas. Jis nurodo, kad bus reikalingas laikraščio puslapio dydžio „gražus, akį traukiantis“ skelbimas. Šis skelbimas trečiadienį ryte pasirodė „Karpynės“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, juo pasidalino ir R. Ačas.“

Viešai paslėpta reklama

Toliau tas pats portalas 15 min. nurodo, kad ant skelbimo nėra net užuominų, kad jis susijęs su politine agitacija ar R. Aču. Taip pat ant skelbimo nėra nurodyta, kad renginys bus mokamas. „Karpynė“ skelbia, kad bilietai bus parduodami tik prieš renginį, o kiek jie kainuos, esą dar nenuspręsta.“ Įdomu tai, kad visa tai žurnalistai užfiksavo tuo metu, kai Generalinis prokuroras Seime atsakinėjo į parlamentarų klausimus, o žurnalistams dėl tokių „priekabių“ R. Ačas pareiškė, kad „Seimo salėje gali daryti ką nori – klausyti, kas vyksta, arba neklausyti. (…) Ir man, ką prokuroras atsakinėja, visiškai tas yra neįdomu.“ Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas pripažino, kad kandidatai  kartais tiesiog pribloškia savo išradingumu. Tuo labiau, kad VRK jau yra pripažinusi, kad kandidatas į Seimo narius R. Ačas, įteikdamas krepšinio kamuolius su savo žento NBA krepšininko Jono Valančiūno parašais, pažeidė įstatymo reikalavimą nepapirkti rinkėjų. Už tokį sprendimą buvo net 11 VRK narių, vienas balsavo prieš, du susilaikė.

Žmonių niekas neklausia

Pabandėme gatvėje atsitiktinių praeivių paklausinėti, ką jie mano apie dabartinę krepšinio situaciją Raseiniuose? Ar jie yra pasiryžę mokėti už politinę  reklamą?

„ Kaip tai mokėti už reklamą? Jei nori garbės, valdžios,  tai patys tegul ir susimoka. Tegul paprašo Ačas žentelio kokio milijono ir tegul valdo tą krepšinio komandą. O ir pats yra ne skurdžius“ (63 m. Stanislovas).

„Tai matai, kokie čia žaidimai vyksta… Ne, jokio mokėjimo. Pritariu merui: jei nori komanda išlikti, turi keisti pavadinimą. Prie ko čia „Rasai“, jei pinigai iš Savivaldybės biudžeto“ (56 m. Aldona).

„Kodėl visi tik į tą krepšinį įsikibę? Yra Lietuvoje daug įvairių sporto šakų, kuriems labai praverstų parama. Bet jie nieko negauna, nes neturi politikų stogų. Negalima šitaip. O jei dar biudžeto pinigais rems, tai yra net nusikalstama“ (24 m. Aidas).

„Jei jau šitaip žaidžiama, tai ir nereikia tos komandos „Rasai“. Išgyvensime ir be jos. Pasakykit žmonėms, kad ši komanda bus išlaikoma iš biudžeto, tai išgirsite, ką apie tai jie pasakys (32 m. Lukas).

„Eina sau… Nu ir sugalvok „Harmonijai“ su „Žemaičiu“ susiženyti. Kada veselė? O piršlys, tikriausiai, Ačas bus? Na ir ką apie tai bepasakysi – tiesiog gėda ir tiek. Kuo toliau nuo tokio sporto ir tokių sportininkų.“

Šaltinis: www.musuraseiniams.lt

One thought on “Politizuoto kamuolio mėtymas krepšinio aikštelėje

  1. Visgi peržiūrėjus debatus, galima spręsti, jog R. Ačas yra geriausiai pasiruošęs ateinančiai kadencijai. Argumentai aiškūs, suprantami ir nesiekiama populizmo.

Comments are closed.